Hitachi Data Systems obchodzi 10 – lecie działalności w Polsce. Z tej okazji we wrześniu zorganizowano uroczyste spotkanie w Ufficio Primo. Podczas sesji  poświęconej zagadnieniom IoT, AI, Blockchain i Video Analytic zaprezentowano aktualne kierunki rozwoju.

Na uroczystość zorganizowaną z okazji dziesięciolecia Hitachi w Polsce  został zaproszony Prezes EIP – Paweł Prasuła. Podczas gali odbyła się sesja innowacjom społecznym Hitachi oraz IoT, pokazano m.in. robota EMIEW3. Dyskutowano również na temat kierunku transformacji cyfrowej w Polsce.
Na gali poruszono także temat dużych zmian organizacyjnych w Hitachi. We wrześniu 2017, Hitachi Data Systems, Pentaho i Hitachi Insight Group połączyło się w Hitachi Vantara. Nowe, zintegrowane przedsiębiorstwo zajmować będzie się przede wszystkim innowacjami z zakresu IoT.
Nowa nazwa to zbitka wyrazowa ze słów Vantage, Data i Virtualization, odwołująca się do podstaw działalności HDS, czyli zarządzania danymi.
Brian Householder, COO Hitachi Vantara, w swoim oświadczeniu o zadaniach nowej spółki napisał:
Hitachi Vantara zwiększa przewagę innowacyjności dzięki połączeniu doświadczenia operacyjnego i informacyjnego z wiodącą wiedzą dotyczącą IoT, aby zaoferować Państwu partnera o bezprecedensowym zasięgu. Zajmujemy się się zarządzaniem danymi, analityką, ekspertyzami przemysłowymi, technologią, stając się jednym, wielkim dostawcą rozwiązań. Słuchamy. Rozumiemy. Współpracujemy z Tobą.