EIP jako partner Cisco w ramach promocji edukacyjnej ?Learn Without Limits? wspólnie z przedstawicielami firmy Cisco 23.05.2018 r. zorganizowało cykl pokazów w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach.

W zajęciach wzięło udział  ponad pięciuset uczniów!

Wykorzystanie najnowszej technologii Cisco Webex Teams oraz urządzenia Cisco Webex Board łączącego funkcję prezentacji bezprzewodowej, prezentacji przy użyciu cyfrowej tablicy i wideokonferencji w jednym pozwoliło na interaktywne spotkanie na żywo z główną siedzibą Cisco w Warszawie. Dzieci poznały pracowników Cisco, usłyszały o ich pasjach, pracy i życiu prywatnym.

Niespodzianką było dołączenie do rozmowy w trakcie spotkania inżyniera Cisco, który dzięki funkcji bezprzewodowej prezentacji opowiedział dzieciom o swojej pasji jaką jest wędkowanie. Dzieci chętnie brały czynny udział w dyskusji. Na zakończenie lekcji został przeprowadzony konkurs krzyżówkowy przy użyciu funkcji cyfrowej tablicy oraz przy wykorzystaniu technologii dostępu do plików w chmurze dzieci musiały sobie poradzić z trudnym zadaniem odnalezienia na 55 calowym ekranie Wally?ego ? kreskówkowej postaci.

Po zakończeniu zajęć lekcyjnych odbyło się szkolenie pt ?Zastosowanie wideo w edukacji? skierowane do nauczycieli oraz zaproszonych specjalnie na tą okazję gości. Wyjątkowy charakter tego interaktywnego spotkania i dyskusji pozwolił na zaprezentowanie praktycznego zastosowania technologii Cisco Webex Teams do:

  • przeprowadzenia konsultacji między szkołami
  • tworzenia wirtualnych zespołów międzyszkolnych
  • zdalnej edukacji
  • zdalnych zebrań nauczycieli jak i rodziców
  • zdalnych lekcji
  • zdalnych spotkań językowych

Ogromny entuzjazm i zaangażowanie w projekt zarówno młodszych jak i starszych uczestników sprawił, że EIP wydłużyło projekt i przygotowało wyjątkowy cykl zdalnych lekcji w ciągu kilku następnych dni. Przy współpracy z nauczycielami i zaangażowaniu pracowników EIP oraz kilku dodatkowych osobowości ze świata sztuki, standupu, sportu, alpinistyki przeprowadziliśmy program p.t. ?Tydzień z EIP?.

Dzięki uprzejmości wychowawców i dyrektora szkoły 25.05.2018 r. odbyły się zdalne spotkania dla klas: Vc, VIb oraz IVa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają wyścigi w formule MTB organizowane przez Maratony Kresowe, poznać drużynę Sami Swoi MTB Team, porozmawiać z zawodniczką Marzeną Kordala. Nie obyło się oczywiście bez przykładów bezpiecznego poruszania się na drodze a zabawnym pytaniom o życie zawodowe i prywatne nie było końca.

28.05.2018 r. przeprowadziliśmy zdalne zajęcia dla klas: IVb, Va, VIIb, IVc oraz VIIc. Tego dnia przenieśliśmy się w Himalaje z alpinistą Łukaszem Lewczuk, który opowiadał o swojej ostatniej wyprawie na Ama Dablan. Dzięki funkcji prezentacji dzieci zobaczyły film reportażowy z wyprawy przenosząc się do górskiego krajobrazu.

Kolejna lekcja to spotkanie z Izabelą Liżewską, która opowiedziała o zajęciach plastycznych skierowanych do dzieci w białostockiej Galerii Arsenał. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę dyplomową tej artystki i doświadczyć bliskiego spotkania ze sztuką dzięki wrażeniom audio i wideo wystawy.

Na zakończenie odbyła się lekcja z Grzegorzem Pudłowskim. Opowiedział on o tym jak wygląda praca w Data Center firmy EIP. Podzielił się z dziećmi swoim autorskim projektem oraz chętnie udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania dzieci o to co trzeba zrobić aby zostać informatykiem oraz z jakimi wyzwaniami w tym zawodzie przyszło mu się mierzyć.

30.05.2018 r. odbył się ostatni dzień programu ?Tydzień z EIP?. W lekcjach wzięły udział klasy: IIIc, Vb, VIIa i VIa. Dzieci, które w ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszczają do kółka teatralnego spotkały się tego dnia z Pauliną Potocką, która jest standuperką i pojawia się na scenach w całej Polsce. Połączyliśmy się tego dnia również z Grzegorzem Pudłowskim a zakończenie lekcji zdominowały interaktywne kalambury z klasą.

Dla zespołu EIP oraz osób, które bezinteresownie poświęciły swój prywatny czas aby porozmawiać z klasami i opowiedzieć dzieciom o sobie, swojej pasji i zainteresowaniach było to niesamowite doświadczenie. Inspirujące zderzenie świata IT z dziećmi ciekawymi świata oraz niesamowite zaangażowanie nauczycieli, którzy przekazują młodzieży otwartość na innowacje i nie boją się zastosować najnowszej technologii w praktyce.

Długo jeszcze będziemy wspominać te kilka dni w niesamowitej szkole podstawowej, z niewielkiej miejscowości, o nazwie Mońki.