Nadeszły czasy biznesu odpowiedzialnego, w którym skuteczna analiza danych i strategiczne podejście do zarządzania na wielu szczeblach organizacji stanowią o istotnej przewadze w warunkach stale zmieniającego się otoczenia biznesowego. W sierpniowym numerze ITwiz Marta Osiak – Dynamics NAV Department Director, komentuje jak w procesach biznesowych do analizy wykorzystać potencjał Power BI.

Microsoft Power BI to ? dostępne w modelu chmury obliczeniowej, a także w formie aplikacji instalowanej lokalnie ? narzędzie do analiz biznesowych, które pozwala w sposób szybszy, bardziej wydajny przetwarzać i prezentować dane.
Za sprawą oprogramowania Power BI istnieje możliwość tworzenia interaktywnych raportów i atrakcyjnych graficznie wizualizacji na podstawie różnego rodzaju obszernych zbiorów danych.
Za niewielką opłatą możliwości oprogramowania Power BI są też dostępne dla użytkowników pakietu Office 365. Warto dodać, że narzędzie to idealnie współpracuje m.in. z systemem Microsoft Dynamics NAV, może także komunikować się z innymi źródłami danych.
Co istotne, jest to komunikacja bez ?warstwy pośredniej?, którą najczęściej stanowi dedykowany zespół programistów, ponieważ narzędzie jest na tyle proste w obsłudze, że końcowi użytkownicy mogą sami budować raporty i wizualizacje.

Artykuł dostępny jest w całości na łamach ITwiz: Warto postawić na przejrzystą analitykę | ITwiz