Wspólną – Microsoft oraz Partnerów MS – misją jest wykorzystanie możliwości jakie daje cyfrowa transformacja i sztuczna inteligencja, aby wspierać rozwój organizacji z każdej branży na całym świecie, akcentował Prezes Microsoft podczas konferencji w Waszyngtonie.

Technologia wpływa na każdy aspekt naszego globalnego społeczeństwa i gospodarki – co do tego, chyba nikt nie ma już wątpliwości. Cyfrowa transformacja jest niczym nowe rozdanie kart. Pozwala istotnie zmienić pozycje firm na rynku, a nawet stworzyć rynki zupełnie nowe. To  czas, w którym weryfikujemy sposób funkcjonowania biznesu na każdym poziomie – od szukania talentów, przez struktury organizacyjne, modele operacyjne, produkty i usługi. Niektóre z nich to trudne „twarde” zmiany, które trzeba wprowadzić, niektóre są bardziej „miękkie”, jak język czy kultura. Jednak wszystkie realizowane są przy wsparciu technologii i z myślą o jej wykorzystaniu. W jaki sposób w tych zmianach chce uczystniczyć Microsoft?

Inteligentny świat

Satya Nadella podkreślał, że rozwiązania technologiczne przechodzą ogromną ewolucję. Od mobile-first, cloud-first zbliżamy się do świata, który zakorzeniony jest w inteligentnej sieci i inteligentnej chmurze. Nowe możliwości zapowiadają coraz więcej rozwiązań, które będą wykorzystywane w coraz bardziej powszechny sposób – nie tylko na potrzeby biznesu, ale w codziennym życiu. Satya Nadella zaznaczył, że Microsoft nie bagatelizuje tej ewolucji i tworzy swoje produkty właśnie z myślą o wykorzystaniu ich teraz i w przyszłości, biorąc pod uwagę trzy najważniejsze trendy: Multi-device i Multi-sense, Sztuczna Inteligencja (AI) oraz Serverless.