Stworzona ? we współpracy Cisco i IBM ? oferta łączy najlepsze w swojej klasie systemy serwerowe, rozwiązania sieciowe i pamięci masowe. W jaki sposób VersaStack umożliwia sprawną transformację infrastruktury IT, niezbędną w świecie bezkompromisowych potrzeb biznesowych, stałej presji kosztowej i ciągłej zmiany opowiedział Paweł Korzeniewski – Key Account Manager w EIP.

W sytuacji, gdy mówi się o permanentnej zmianie biznesowej pojawia się konieczność wykorzystania odpowiednich rozwiązań w warstwie, która ma fundamentalne znaczenie dla działania całego środowiska IT, w warstwie infrastruktury.

Uproszczenie środowisk przetwarzania danych

W większości organizacji widoczna jest dziś silna presja na systematyczne ograniczanie kosztów funkcjonowania infrastruktury i całego środowiska IT. Równocześnie, środowisko to staje się fundamentem biznesu, który za sprawą wykorzystywanych narzędzi IT funkcjonuje w sposób nieprzerwany i odpowiadający założonym celom. Realia gospodarcze coraz częściej wymuszają zmiany biznesowe, wprost przekładające się na konieczność wprowadzania modyfikacji w sposobie działania aplikacji biznesowych i środowiska IT.
W realia permanentnej zmiany biznesowej oraz postępującej ? opartej na nowych technologiach ? cyfryzacji kolejnych obszarów działalności wpisuje się VersaStack. Jest to unikalne połączenie sprawdzonych, komplementarnych technologii firm Cisco i IBM. Jednym z kluczowych założeń tej platformy było maksymalne uproszczenie tworzenia ? dostosowanych do dzisiejszych realiów ? środowisk przetwarzania danych, a także skrócenie czasu niezbędnego na uzyskanie wymiernych efektów biznesowych. Architektura VersaStack pozwala przy tym łączyć poszczególne komponenty w sposób dopasowany do specyficznych wymagań biznesowych.
Kluczową rolę w realizacji założonych po wdrożeniu rozwiązań VersaStack korzyści odgrywają partnerzy Cisco i IBM. Ich doświadczenia oraz wiedza na temat potencjału połączonych rozwiązań firmy zależna jest bowiem możliwość wykorzystania w pełni możliwości platformy VersaStack w każdym z unikalnych przypadków wdrożeniowych.

Platforma VersaStack łączy wydajność i innowacyjność wysoce zintegrowanej infrastruktury Cisco Unified Computing System ze środowiskiem pamięci masowych IBM Storwize. Ich uzupełnieniem są rozwiązania sieciowe Cisco oraz narzędzia centralizujące administrację i zarządzanie ? Cisco UCS Director ? mówi Paweł Korzeniewski, Key Account Manager w EIP, jednym z pierwszych partnerów Cisco i IBM na polskim rynku, który może pochwalić się doświadczeniami w zakresie budowy infrastruktury opartej na ofercie VersaStack.

Sprawdzone komponenty, otwarta architektura

Każdy z komponentów platformy VersaStack dysponuje unikalnymi cechami, których wykorzystanie przekłada się na konkretne efekty biznesowe. Przykładowo, wykorzystanie ? stworzonych z myślą o zastosowaniach sieciowych ? systemów Cisco UCS daje możliwość swobodnego dysponowania zwirtualizowanymi, połączonymi zasobami serwerowymi. W efekcie zastosowanie definiowanych programowo serwerów Cisco UCS pozwala na znaczne uelastycznienie warstwy przetwarzania i ułatwia jej dostosowywanie do zmieniających się potrzeb.
Z kolei macierze IBM Storwize ? poza kompleksowymi funkcjonalnościami związanymi m.in. z wysoką dostępnością, bezpieczeństwem oraz kompresją danych ? umożliwiają rozciągnięcie, opartej na mechanizmach SVC (SAN Volume Controller) funkcjonalności wirtualizacji warstwy storage na inne, wykorzystywane w firmie pamięci masowe.
?Oferta VersaStack może być łatwo dopasowana do wymagań praktycznie każdej organizacji. Istnieje, np. możliwość wyboru pomiędzy użyciem hybrydowych macierzy dyskowych zapewniających wydajność spełniającą wymagania większości zastosowań aplikacyjnych, a pamięciami opartymi w całości na nośnikach Flash, które sprawdzą się w warunkach wymagających najwyższej, dostępnej dziś szybkości działania? ? zapewnia Paweł Korzeniewski.
W ramach oferty VersaStack istnieje możliwość wyboru jednej z trzech wersji macierzy dyskowych ?
  • od macierzy IBM Storwize V5000 dla relatywnie mniej wymagających zastosowań,
  • przez systemy V7000 skierowane do klientów korporacyjnych,
  • po oparte na pamięciach flash macierze V9000. Dla wszystkich opcji dostępne są również ? typowe dla rodziny IBM Storwize ? funkcje dodatkowe, jak IBM EasyTier, czy IBM FlashCopy.
Kompletność platformy VersaStack zapewniają ? stanowiąc jej integralny element ? rozwiązania sieciowe. W zależności od potrzeb rozwiązania VersaStack mogą być wyposażone m.in. w szybkie przełączniki Cisco Nexus lub oparte na magistrali Fibre Channel przełączniki Cisco MDS. Jako ustandaryzowane ? i złożone poświadczonych metryką Cisco Validated Design ? rozwiązanie, VersaStack otwiera również drogę do kompleksowej automatyzacji funkcjonowania środowiska IT.

Infrastruktura ukierunkowana na wykorzystanie potencjału cyfrowej transformacji

?VersaStack pozwala przyspieszyć migrację w kierunku nowoczesnej ? ukierunkowanej na wykorzystanie potencjału chmury obliczeniowej oraz przetwarzania Big Data ? infrastruktury IT bez kompromisów w zakresie dysponowania zasobami serwerowymi, sieciowymi i pamięciami masowymi. Ułatwia też efektywne wykorzystywanie zasobów dostępnych dla celów biznesowych? ? podkreśla Paweł Korzeniewski.
W praktyce oznacza to, że wdrożenie rozwiązań VersaStack stwarza fundament do dalszej rozbudowy dynamicznej infrastruktury pozwalającej dostarczać potrzebne biznesowi usługi i aplikacje szybciej, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.
Tym samym obszar infrastruktury IT ? pomimo presji na obniżanie kosztów, niedoborów kadrowych, czy kompetencyjnych ? może zostać przekształcony z centrum kosztowego w ośrodek aktywnie wspierający wdrażanie innowacji biznesowych. Dzieje się tak za sprawą oferty VersaStack.
?Podwyższenie elastyczności infrastruktury, a co za tym idzie elastyczności całego biznesu doskonale wpisuje się w dzisiejsze realia biznesowe. Nie bez powodu mówi się, że VersaStack jest w pełni przystosowany do nowych zastosowań i rodzajów obciążeń typowych dla cyfrowej transformacji? ? podsumowuje Paweł Korzeniewski.

Artykuł ukazał się na łamach ITwiz:

Więcej informacji o VersaStack znajdziesz na: www.versastack.pl