O możliwych sposobach finansowania projektów IT i konieczności ich dostosowania do wymagań działów biznesowych magazynowi ITwiz opowiedział Paweł Prasuła, prezes zarządu EIP.

Jeśli decydujemy się na technologię zwinną, model finansowania też będzie elastyczny

Oferowane wspólnie przez HPE i EIP modele finansowania to odpowiedź na takie trendy, jak cyfrowa transformacja, Idea Economy, API Economy, organizacje ekspotencjalne, Bimodal IT czy hybrydowe rozwiązania IT. HPE Financial Services zapewnia finansowanie w modelach Flexible Capacity Services, Pay-us-You-Grow i Pay-us-You-Use. My, jako partner, jesteśmy gwarantem tego, że dostarczone rozwiązanie będzie można w sposób elastyczny dostosować do aktualnych potrzeb klienta. Bierzemy na siebie ewentualne ryzyko finansowe, związane np. z zakupem nadmiarowych zasobów IT, dzięki czemu klient otrzymuje ?czystą? usługę PaaS/IaaS/SaaS. Gwarantujemy również zdolność klienta do poniesienia takiej inwestycji.
W przypadku finansowania zakupów w modelach Flexible Capacity Services, Pay-us-You-Grow i Pay-us-You-Use, HPE Financial Services analizuje sytuację finansową naszej firmy, a nie odbiorcy usługi. Dzięki temu nawet mniejsze organizacje mogą skorzystać z rozwiązań klasy Enterprise.
W tych nowych, elastycznych modelach konsumowania IT najbardziej widać wartości dla klienta, jakie daje współpraca HPE z EIP. Są to transparentność, policzalność i bezpieczeństwo.
Niezbędna jest tu znajomość organizacji, która pozwala na odpowiednie dostosowanie formy finansowania do konkretnego modelu oraz projektu. Dla biznesu ważny jest dostęp do infrastruktury ad hoc, nad której rozwojem pieczę ma dział IT. Na to jednak nałożyć trzeba zaakceptowany budżet roczny i proces inwestycyjny poszczególnych projektów. Zaangażowani są w niego CIO, wspólnie z CEO i CFO. Zarządu przecież nie interesuje technologia, ale zakres elastycznego finansowania projektów IT. Zawsze bierzemy to pod uwagę i rozmawiamy z klientem na wszystkich poziomach. Dostosowujemy ofertę do potrzeb wyrażonych na kilku warstwach: szybka dostępność usług IT, optymalna infrastruktura pod względem kosztowym, dostosowanie modelu czasowego i kosztu pieniądza.

Cały artykuł dostępny na łamach portalu ITwiz: