15 czerwca 2016 firma EIP została partnerem firmy Netronic w zakresie sprzedaży i wdrożenia oprogramowania dedykowanego dla Dynamics NAV w obszarze produkcji, ściślej z zakresu planowania graficznego produkcji Visual Production Scheduler (Netronic VPS). Jest to rewelacyjne narzędzie wizualizacyjne, optymalizujące pracę planisty produkcji. Planowanie odbywa się przy użyciu standardowego „drag & drop’a” w przejrzystym oknie z wykresem gantt’a, który jest głęboko zintegrowany ze standardowym modułem produkcji.
Co więcej Netronic w swoim pakiecie „Visual Scheduling Suite” ma również dwa kolejne narzędzia, w tym: „Visual Jobs Scheduler (VJS)” do planowania zadań i zasobów, co de facto dodatkowo pomogłoby w obsługiwaniu zadań z zarządzania projektami w samym NAV bez konieczności korzystania z MS Project’a oraz „Visual Service Scheduler (VSS)” do planowania zadań serwisu.
Poniżej krótki filmik i wstęp do addonu:

Introduction: Visual Scheduling Suite for Microsoft Dynamics NAV na YouTube.

Na rynku są dwa add-on’y zatwierdzone przez Microsoft do wizualnego planowania produkcji i podobnie do wizualnego planowania zadań i zasobów. Pierwszy z nich to właśnie produkt firmy Netronic – Visual Scheduling Suite, a drugi to PlannerOne firmy Ortems.

3 kluczowe przewagi modułu Netronic:

  • w klasycznych wersjach Dynamics NAV (do wersji 2009 R2) gdy wizualne planowanie produkcji było jeszcze zaszyte w samym systemie, Microsoft korzystał wtedy właśnie z produktu firmy Netronic (wieloletnie doświadczenie, dogłębna integracja z systemem)
  • Netronic wprowadza bardzo szybko wsparcie dla nowych wersji NAV’a oraz wspiera zarówno klienta Windowsowego jak i webowego
  • add-on’y Netronic są bardzo łatwe w obsłudze

Poniżej kilka screenów z systemu:

“DRAG & DROP” CZYLI ŁATWY SYSTEM DO PLANOWANIA ZAMÓWIEŃ

OBSERWACJA PROCESÓW W CZASIE RZECZYWISTYM

AUTOMATYZACJA W PLANOWANIU DZIAŁAŃ

MOŻLIWOŚĆ MONITOROWANIA STANU ZASOBÓW