15 czerwca 2016 firma EIP została partnerem firmy Netronic w zakresie sprzedaży i wdrożenia oprogramowania dedykowanego dla Dynamics NAV w obszarze produkcji, ściślej z zakresu planowania graficznego produkcji Visual Production Scheduler (Netronic VPS). Jest to rewelacyjne narzędzie wizualizacyjne, optymalizujące pracę planisty produkcji. Planowanie odbywa się przy użyciu standardowego „drag & drop’a” w przejrzystym oknie z wykresem gantt’a, który jest głęboko zintegrowany ze standardowym modułem produkcji.
Co więcej Netronic w swoim pakiecie „Visual Scheduling Suite” ma również dwa kolejne narzędzia, w tym: „Visual Jobs Scheduler (VJS)” do planowania zadań i zasobów, co de facto dodatkowo pomogłoby w obsługiwaniu zadań z zarządzania projektami w samym NAV bez konieczności korzystania z MS Project’a oraz „Visual Service Scheduler (VSS)” do planowania zadań serwisu.
Poniżej krótki filmik i wstęp do addonu:

Introduction: Visual Scheduling Suite for Microsoft Dynamics NAV – YouTube

Learn how to visually schedule production orders, jobs and resources as well as service orders when working with Microsoft Dynamics NAV. The Visual Schedulin…

Read More

Na rynku są dwa add-on’y zatwierdzone przez Microsoft do wizualnego planowania produkcji i podobnie do wizualnego planowania zadań i zasobów. Pierwszy z nich to właśnie produkt firmy Netronic – Visual Scheduling Suite, a drugi to PlannerOne firmy Ortems.

3 kluczowe przewagi modułu Netronic:

  • w klasycznych wersjach Dynamics NAV (do wersji 2009 R2) gdy wizualne planowanie produkcji było jeszcze zaszyte w samym systemie, Microsoft korzystał wtedy właśnie z produktu firmy Netronic (wieloletnie doświadczenie, dogłębna integracja z systemem)
  • Netronic wprowadza bardzo szybko wsparcie dla nowych wersji NAV’a oraz wspiera zarówno klienta Windowsowego jak i webowego
  • add-on’y Netronic są bardzo łatwe w obsłudze

Poniżej kilka screenów z systemu: