W dniu 25.04.2019 r. w Hotelu Podlasie odbyło się spotkanie szkoleniowe dla partnerów EIP z zakresu najnowszych trendów we współczesnej komunikacji, rewolucyjnych przełączników z rodziny Catalyst 9000 oraz kluczowego dla dzisiejszego biznesu segmentu Security. W szkoleniu wzięło odział ponad 40 uczestników a sporą niespodzianką była możliwość uczestniczenia w spotkaniu zarówno osobiście jak i zdalnie. Na zaproszenie EIP tego dnia stolica podlasia gościła znakomitych prelegentów.

Pierwszy blok szkoleniowy poprowadziła Anna Szymanek-Zalewska, która odpowiada w Cisco za rozwój sprzedaży rozwiązań z zakresu nowoczesnej komunikacji. Dzięki zastosowaniu urządzenia Cisco Webex Board szkolenie miało bardzo interaktywny charakter a oprócz Anny wystąpili zdalnie:

  • z siedziby Cisco w Warszawie: Collaboration PSS Laura Pustkowska i Dyrektor Sprzedaży Rozwiązań na Rynku Średnich i Dużych Przedsiębiorstw w Cisco Łucja Barbaszewska
  • z oddziału Cisco w Londynie: Cloud Collaboration Specialist Piotr Kruczyński
  • z oddziału Cisco w Pradze: Virtual Partner Account Manager Maciej Świerczyński

Każdy ze zdalnych prelegentów korzystając z narzędzi jakie daje Cisco Webex Event Center oprócz zabrania głosu w dyskusji, udostępniał bezprzewodowo swoją prezentację jak i wchodził w interakcję z pozostałymi uczestnikami odpowiadając na ich pytania. Dodatkowo pokazano możliwości rozwiązania DX80, funkcjonalność platformy do zwiększenia efektywności w codziennej pracy Webex Teams, analitykę i możliwość wdrażania wewnętrznych polityk bezpieczeństwa w platformie Webex.

Drugi i trzeci blok szkoleniowy poprowadził najlepszy Inżynier Systemów Sieciowych z Tech Daty, Adam Kublik. Dzięki niemu uczestnicy poznali najnowsze przełączniki z rodziny Catalyst 9000, które zastępują dobrze znane wszystkim przełączniki serii 2960-X/XR, 3650, 3850, 4500 i 6500. Nowość, którą wprowadziło Cisco tworzy zupełnie nowy rozdział w dziedzinie sieci intuicyjnych. O tym mógł się przekonać każdy z uczestników a dodatkową atrakcją była możliwość naocznego ich zobaczenia. Na zakończenie Adam Kublik opowiedział o tym jak zapewnić kompleksowo bezpieczeństwo sieci firmowej wykorzystując produkty firmy Cisco oraz odpowiedział na pytania wszystkich uczestników -również zdalnych.  

Podsumowując mamy nadzieję, że tak innowacyjny sposób przedstawienia bieżących trendów w technologii przez przeprowadzenie ?szkolenia na miejscu? i szkolenia zdalnie ?na żywo? jednocześnie dobitnie pokazuje kierunek rozwoju dzisiejszego polskiego biznesu, który wyznacza EIP pokazując i wdrażając je swoim partnerom.