Marcin Karpacz – Dynamics NAV Consultant w EIP, opowiada nam co działo się na konferencji NAV TechDays w Antwerpii!

Konferencja NAV TechDays 2017, która odbyła się w listopadzie w Antwerpii, to druga po Directions najważniejsza konferencja partnerów Dynamics NAV. W przeciwieństwie do Directions, NAV TechDays jest organizowana przez społeczność skoncentrowaną wokół mibuso.com ? platformy internetowej zrzeszającej programistów i konsultantów Dynamics NAV ? a nie bezpośrednio przez Microsoft, co zapewnia wyjątkową atmosferę eventu oraz nieco mniej oficjalny charakter samych prelekcji.

Na konferencjach Directions, Microsoft przedstawia plany dotyczące nowej wersji systemu i kierunku, w jakim będzie rozwijany. Jest to konferencja zarówno biznesowa, jak i techniczna.

NAV TechDays to z kolei konferencja stricte techniczna, gdzie uczestnicy, a są to przede wszystkim programiści i konsultanci, zaznajamiani są z najnowszymi rozwiązaniami w systemie, nowymi narzędziami i sposobami na radzenie sobie w codziennych problemach oraz na optymalne wykorzystanie systemu Dynamics NAV podczas wdrożeń i podczas utrzymania systemu.

Listę prelegentów podczas NAV TechDays wypełniają nazwiska znane wśród społeczności: właściciele tytułów MVP, blogerzy, partnerzy Dynamics NAV oraz przedstawiciele Microsoftu z sekcji rozwoju oprogramowania z rodziny Dynamics.

Podczas tegorocznej edycji NAV TechDays 2017 przedstawiciele Microsoftu rozwinęli informacje o nowościach zaprezentowanych podczas konferencji Directions EMEA 2017 w Madrycie, tym razem mocno zagłębiając się w szczegóły techniczne.

  • Wersje Dynamics NAV 2018 oraz Dynamics 365 ?Tenerife? zostały rozłożone na czynniki pierwsze pod kątem nowych funkcji, wydajności oraz możliwości integracyjnych ekosystemu produktów 365 oraz wbudowanego API.
  • Przedstawione i omówione zostały nowe narzędzia deweloperskie, w tym tak długo oczekiwany transfer do nowego, rozbudowanego środowiska VS Code.
  • Ciekawość specjalistów od UX (User eXperience) została zaspokojona podczas sesji ukazujących ulepszenia aplikacji klienckich, zarówno desktopowych, jak i mobilnych, możliwości aplikacji PowerApps oraz idei Office 365 Business Center.
  • Wisienką na torcie były prelekcje i warsztaty prowadzone przez Dynamics NAV MVPs, dotyczące tworzenia wydajnego kodu aplikacji, optymalizacji pod kątem wydajności baz danych SQL, integracji opartych o wspólny schemat danych czy wykorzystania potencjału platformy Azure.
  • To jednak nie wszystko – w przerwach pomiędzy głównymi sesjami, partnerzy ISV prezentowali rozwiązania add-in i add-on dedykowane systemowi Dynamics NAV ? szczególnie interesujące były rozwiązania rozbudowujące system tworzenia raportów.

Nowa wiedza i inspiracje, które wynieśliśmy z konferencji otwierają przed nami nowe możliwości podczas przyszłych wdrożeń i dostosowania systemu NAV pod ewoluujące wymagania klientów.

EIP w tym roku na NAV TechDays reprezentowali: Łukasz Kazimierski, Adam Zubka, Roman Adamiv i Marcin Karpacz.
Więcej informacji na stronie:
https://www.navtechdays.com/