Ilość danych we współczesnych organizacjach IT rośnie w zastraszającym tempie. Wpływ mają na to rozwiązania Internet of Things czy Big Data, które przynoszą ze sobą ogromne ilości nieustrukturyzowanych danych. Zaostrzają się też regulacje jak RODO(GDPR), wymagające od firm zwiększenia bezpieczeństwo w kwestii przetwarzania danych.

Konwencjonalne architektury SAN czy NAS zawodzą w kwestii rozwiązań chmurowych, natomiast same chmury są podatne na problemy z siecią i bezpieczeństwem. Współczesne architektury muszą radzić sobie równie dobrze na polu cloud computingu, zarządzania plikami i archiwizacji.
Jednym z takich rozwiązań jest Hitachi Content Platform Anywhere.
Opiera się ono na pamięci obiektowej. W klasycznych rozwiązaniach dane składowane są w hierarchizowanych plikach i folderach, co często sprawia problemy w kwestii dostępu czy backupu, szczególnie gdy waga plików rośnie. W pamięci obiektowej nie ma hierarchii, a każdy obiekt opisany jest unikalnym ID i dowolnymi tagami. Gwarantuje to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale łatwiejszy i szybszy dostęp oraz lepszą i bardziej rozwojową integrację z różnymi aplikacjami. Według aktualnych badań wykorzystanie pamięci obiektowej wzrasta o 30% rocznie.

Zalety HCP Anywhere:

  • Synchronizacja plików, które są dostępne na każdym urządzeniu użytkownika, w każdym miejscu na świecie.
  • Zamiast ogromnych załączników w mailach, linki do plików.
  • Wszystkie dane przetwarzane są lokalnie na komputerach użytkowników.
  • Centralne przechowywanie danych w chmurze prywatnej lub publicznej. Dane dostępne są w otwartych formatach (jak S3 czy Swift), tak że dostęp do nich może być możliwy z różnych aplikacji.
  • Tworzenie kopii zapasowej danych za pomocą synchronizacji i systemu kontroli wersji.
  • Synchronizacja z zewnętrznymi chmurami Amazon, Microsoft czy Google.
  • Możliwość opisania obiektów metadanymi.
Hitachi Content Platform umożliwia więc składowanie, dzielenie się, synchronizację, ochronę, utrwalanie, analizowanie i odzyskiwanie danych z systemów. HCP automatyzuje codzienne operacje IT i radzi sobie z nimi lepiej niż standardowe rozwiązania. Jak podaje Hitachi, całkowity koszt utrzymania danych w chmurze zmniejsza się o 61%. Content Platform jest więc nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym ułatwić pracę Twojemu działowi IT i zaoszczędzić cenny kapitał.