Cisco zje duży kawałek tortu rynku cybersecurity

Rynek security jest jednym z najbardziej fragmentarycznych subrynków teleinformatycznych. Obecnie jest on wart aż 75 miliardów dolarów, ale nadal żaden z działających na nim vendorów nie jest bliski dwucyfrowej liczbie! Cisco od lat szukało nowych rozwiązań i inicjatyw security, jednak nie były one wykorzystywane. W świecie IT nic nie znika, dlatego teraz firma ma asa w rękawie i może wykorzystać swój największy atut, czyli dominację w rozwiązaniach sieciowych.

Cisco będzie kontynuować świetną passę w rozwiązaniach collaboration

Szeroki wachlarz możliwości Webexa jest znany chyba wszystkim, ale dopiero Spark szczerze zachwycił ekspertów. Po wypuszczeniu tej w pełni zintegrowanej chmury wykorzystującej hardware oraz software możemy spodziewać się naprawdę przełomowych narzędzi do komunikacji biznesowej. Liczymy, że stanie się to już w najbliższych miesiącach.

Cisco zacznie kojarzyć się nam z analityką

Kiedy przywodzi się na myśl narzędzia analityczne, nazwa tej firmy jest często pomijana. Niesłusznie, ponieważ w ostatnich latach analytics stał się jednym z głównych komponentów strategii amerykańskiego giganta. Oprócz Tetration, analityka pojawia się w IoT, collaboration, rozwiązaniach sieciowych oraz security. W tym roku zgromadzone dane firma wykorzysta do jeszcze lepszego wyróżnienia się z ofertą i zostawi w tyle małych graczy.

Cisco zainwestuje jeszcze więcej w swoich najlepszych inżynierów

Ciągłe zmiany i dynamiczny rozwój technologii sprawiają, że przed inżynierami nieustannie stawiana jest coraz wyższa poprzeczka. Firma znana jest ze świetnie wyspecjalizowanej i przeszkolonej kadry, która orientuje się na rynku nowinek IT. W tym roku będzie podobnie, ponieważ szczególnie w branży technologicznej specjaliści z umiejętnościami przystającymi do potrzeb rynkowych są czymś, co dodaje wiatru w skrzydła.