Oficjalna premiera międzynarodowej wersji NAV 2017 będzie miała miejsce jesienią w Pradze. Jak co roku najnowsza wersja Microsoft zostanie zaprezentowana na dużym europejskim wydarzeniu Directions EMEA. Do tego czasu Dynamics NAV 2017 nazywany jest ?Maderą?. Wcześniejsze wersje przejściowe to m.in. ?Kreta? i ?Korfu?.

Ulepszona wersja Dynamics NAV 2017 będzie bez wątpienia oferowała szereg dopasowanych do użytkownika zmian. Niestety na obecną chwilę producent ujawnia jeszcze bardzo niewiele szczegółów. Więcej partnerzy dowiedzą się w październiku w Pradze. Na ten moment wszystkie informacje wychodzące od Microsoft wyglądają obiecująco. Poniżej 3 najważniejsze elementy, które udało mi się wyszczególnić:
  • Office 365 – dalsza postępująca ścisła integracja z Office365
  • Azure – przedefiniowane usługi Azure ML*
  • Bezpieczeństwo – ochrona danych za pomocą auditów i geo-replikacji
Przy tej okazji warto też wspomnieć, iż po raz pierwszy w kontekście NAV firma Microsoft używa pojęcia rozwiązań wertykalnych. Zobaczymy, jak ten temat zostanie rozwinięty w przyszłości. Do czasu premiery będziemy informować o nowych szczegółach. Jesienią wybieramy się do Pragi, gdzie na Directions EMEA 2016 poznamy ostateczny wygląd NAV 2017.