Tydzień z EIP

Tydzień z EIP

EIP jako partner Cisco w ramach promocji edukacyjnej „Learn Without Limits” wspólnie z przedstawicielami firmy Cisco 23.05.2018 r. zorganizowało cykl pokazów w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach.

W zajęciach wzięło udział  ponad pięciuset uczniów! Wykorzystanie najnowszej technologii Cisco Webex Teams oraz urządzenia Cisco Webex Board łączącego funkcję prezentacji bezprzewodowej, prezentacji przy użyciu cyfrowej tablicy i wideokonferencji w jednym pozwoliło na interaktywne spotkanie na żywo z główną siedzibą Cisco w Warszawie. Dzieci poznały pracowników Cisco, usłyszały o ich pasjach, pracy i życiu prywatnym.
Niespodzianką było dołączenie do rozmowy w trakcie spotkania inżyniera Cisco, który dzięki funkcji bezprzewodowej prezentacji opowiedział dzieciom o swojej pasji jaką jest wędkowanie. Dzieci chętnie brały czynny udział w dyskusji. Na zakończenie lekcji został przeprowadzony konkurs krzyżówkowy przy użyciu funkcji cyfrowej tablicy oraz przy wykorzystaniu technologii dostępu do plików w chmurze dzieci musiały sobie poradzić z trudnym zadaniem odnalezienia na 55 calowym ekranie Wally’ego – kreskówkowej postaci.
Po zakończeniu zajęć lekcyjnych odbyło się szkolenie pt „Zastosowanie wideo w edukacji” skierowane do nauczycieli oraz zaproszonych specjalnie na tą okazję gości. Wyjątkowy charakter tego interaktywnego spotkania i dyskusji pozwolił na zaprezentowanie praktycznego zastosowania technologii Cisco Webex Teams do:
 - przeprowadzenia konsultacji między szkołami    
 -tworzenia wirtualnych zespołów międzyszkolnych
 -zdalnej edukacji
 -zdalnych zebrań nauczycieli jak i rodziców
 -zdalnych lekcji  
 -zdalnych spotkań językowych 
Ogromny entuzjazm i zaangażowanie w projekt zarówno młodszych jak i starszych uczestników sprawił, że EIP wydłużyło projekt i przygotowało wyjątkowy cykl zdalnych lekcji w ciągu kilku następnych dni. Przy współpracy z nauczycielami i zaangażowaniu pracowników EIP oraz kilku dodatkowych osobowości ze świata sztuki, standupu, sportu, alpinistyki przeprowadziliśmy program p.t. „Tydzień z EIP”
Dzięki uprzejmości wychowawców i dyrektora szkoły 25.05.2018 r. odbyły się zdalne spotkania dla klas:· Vc·,VIb·oraz IVa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają wyścigi w formule MTB organizowane przez Maratony Kresowe. Poznać drużynę Sami Swoi MTB Team, porozmawiać z zawodniczką Marzeną Kordala. Nie obyło się oczywiście bez przykładów bezpiecznego poruszania się na drodze a zabawnym pytaniom o życie zawodowe i prywatne nie było końca.
28.05.2018 r. przeprowadziliśmy zdalne zajęcia dla klas: IVb, Va·, VIIb, IVc·oraz VIIc. Tego dnia przenieśliśmy się w Himalaje z alpinistą Łukaszem Lewczuk, który opowiadał o swojej ostatniej wyprawie na Ama Dablan. Dzięki funkcji prezentacji dzieci zobaczyły film reportażowy z wyprawy przenosząc się do górskiego krajobrazu.
Kolejna lekcja to spotkanie z Izabelą  Liżewską, która opowiedziała o zajęciach plastycznych skierowanych do dzieci w białostockiej Galerii Arsenał. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę dyplomową tej artystki i doświadczyć bliskiego spotkania ze sztuką dzięki wrażeniom audio i wideo wystawy.
Na zakończenie odbyła się lekcja z Grzegorzem Pudłowskim. Opowiedział on o tym jak wygląda praca w Data Center firmy EIP. Podzielił się z dziećmi swoim autorskim projektem oraz chętnie udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania dzieci o to co trzeba zrobić aby zostać informatykiem oraz z jakimi wyzwaniami w tym zawodzie przyszło mu się mierzyć.
30.05.2018 r. odbył się ostatni dzień programu „Tydzień z EIP”. W lekcjach wzięły udział klasy:· IIIc, Vb, VIIa i VIa. Dzieci, które w ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszczają do kółka teatralnego spotkały się tego dnia z Pauliną Potocką, która jest standuperką i pojawia się na scenach w całej Polsce. Połączyliśmy się tego dnia również z Grzegorzem Pudłowskim a zakończenie lekcji zdominowały interaktywne kalambury z klasą.
Dla zespołu EIP oraz osobom ,które bezinteresownie poświęciły swój prywatny czas aby porozmawiać z klasami i opowiedzieć dzieciom o sobie, swojej pasji i zainteresowaniach było to niesamowite doświadczenie. Inspirujące zderzenie świata IT z dziećmi ciekawymi świata oraz niesamowite zaangażowanie nauczycieli, którzy przekazują młodzieży otwartość na innowacje i nie boją się zastosować najnowszej technologii w praktyce.
Długo jeszcze będziemy wspominać te kilka dni w niesamowitej szkole podstawowej,
z niewielkiej miejscowości, o nazwie Mońki.
33577144_1908105205889146_354582003057688576_o.jpg
33583396_1908105969222403_4380170298872299520_o.jpg
WP_20180530_12_26_47_Pro.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.