EIP charytatywnie!

EIP charytatywnie!

Otwocki Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny to niezwykłe miejsce, a dzięki wsparciu zaangażowanych ludzi, może dziś w pełni funkcjonować jako przyjazna i bezpieczna przystań dla dzieci.

Otwocki Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny jest miejscem do którego trafiają niechciane niemowlęta. Miejsce to daje schronienie i nadzieję blisko 700 dzieciom każdego roku, przygotowując je do możliwości adopcji przez nowe rodziny lub powrotu do biologicznych rodzin.  Ośrodek umiejscowiony jest w sąsiedztwie szpitala przy ulicy Batorego w Otwocku i dysponuje 20 miejscami dla niemowląt.

W 2017 roku postanowiono poprawić standard  ośrodka, poprzez stworzenie z niego milszego, przypominającego domowe warunki miejsca, w którym dzieci mogłyby czuć się bardziej komfortowo.

Do misji, którą zapoczątkowała Fundacja Medicover dołączyli partnerzy, którzy pomogli ją zrealizować. Jednym z nich została firma EIP Sp. z o.o., która przeznaczyła darowiznę na odnowienie ośrodka.

Po zakończeniu remontu, 9 lutego 2018 ośrodek został oficjalnie oddany do użytku, w zupełnie nowej formie, która na pewno spodoba się podopiecznym. Zgodnie z założeniami udało się stworzyć miejsce, które jest przytulne i nie sprawia wrażenia „szpitalnego”. Pomogła w tym zmiana kolorystyki i obdarowanie dzieci nowymi zabawkami i mebelkami. Istotny był również remont obejmujący wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.  Na wszystkich etapach realizacji projektu, w pracach pomagali wolontariusze.

Zaangażowani partnerzy:
EIP Sp. z o.o., Colliers International, Medicover, Roma Kulczyk Architekt, Synevo, Dar Mieszkańców Otwocka, Paszkiewicz, Unocom, Studio Senso, Everspace, Advertis, Light Effect, Tarkett, Noti.

Krótka fotorelacja z oficjalnego otwarcia wyremontowanego ośrodka: 
tablica.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-9.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-5.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-8.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-11.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-1 (1).jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-14.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-13.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-7.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-4.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-3.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-2.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-10.jpgIOP-fot.-Leszek-Adamczyk-15.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.