10 lat Hitachi w Polsce! 

10 lat Hitachi w Polsce! 

Published

Hitachi Data Systems obchodzi 10 - lecie działalności w Polsce. Z tej okazji we wrześniu zorganizowano uroczyste spotkanie w Ufficio Primo. Podczas sesji  poświęconej zagadnieniom IoT, AI, Blockchain i Video Analytic zaprezentowano aktualne kierunki rozwoju.

Na uroczystość zorganizowaną z okazji dziesięciolecia Hitachi w Polsce  został zaproszony Prezes EIP - Paweł Prasuła. Podczas gali odbyła się sesja innowacjom społecznym Hitachi oraz IoT, pokazano m.in. robota EMIEW3. Dyskutowano również na temat kierunku transformacji cyfrowej w Polsce. 
21740169_1522564107786859_6954191389147021583_n.jpgMDBR1083.jpgMDBR0652.jpgMDBR0495.jpgMDBR0255.jpgMDBR0042.jpgMDBR1069.jpgMDBR0341.jpg
Na gali poruszono także temat dużych zmian organizacyjnych w Hitachi. We wrześniu 2017, Hitachi Data Systems, Pentaho i Hitachi Insight Group połączyło się w Hitachi Vantara. Nowe, zintegrowane przedsiębiorstwo zajmować będzie się przede wszystkim innowacjami z zakresu IoT.
Nowa nazwa to zbitka wyrazowa ze słów Vantage, Data i Virtualization, odwołująca się do podstaw działalności HDS, czyli zarządzania danymi. 
Brian Householder, COO Hitachi Vantara, w swoim oświadczeniu o zadaniach nowej spółki napisał:

Hitachi Vantara zwiększa przewagę innowacyjności dzięki połączeniu doświadczenia operacyjnego i informacyjnego z wiodącą wiedzą dotyczącą IoT, aby zaoferować Państwu partnera o bezprecedensowym zasięgu. Zajmujemy się się zarządzaniem danymi, analityką, ekspertyzami przemysłowymi, technologią, stając się jednym, wielkim dostawcą rozwiązań. Słuchamy. Rozumiemy. Współpracujemy z Tobą.

Copy as a Plain Text

Share

Model chmury przestaje być ograniczeniem w kastomizacji oprogramowania biznesowego

Chmura obliczeniowa pozwala w łatwy i ekonomiczny sposób sięgnąć po szereg rozwiązań biznesowych. Nowe rozwiązania chmurowe nie stanowią też ograniczenia dla możliwości precyzyjnego dopasowania wdrażanych w formie usługi systemów do specyficznych potrzeb biznesowych, a co za tym idzie – podnoszą użyteczność aplikacji w modelu SaaS. Marta Osiak - Dynamics NAV Divison Director w EIP i Rafał Rudalski - Dynamics NAV Programmer w EIP, komentują możliwości rozwoju rozszerzeń dla systemu NAV.