EIP w Rankingu Firm IT – Raport ITwiz Best100

EIP w Rankingu Firm IT – Raport ITwiz Best100

Polski rynek IT w 2016 r. – nowy lider i dywersyfikacja sprzedaży

"Na polski rynek IT w ubiegłym roku – w tym układ czołówki rankingu ITwiz Best 100 – wpływ miały niewątpliwie dwie duże transakcje. Pierwszą była, ogłoszona jeszcze w październiku 2015 roku i zakończona we wrześniu 2016 roku, fuzja Dell z EMC. Jej wartość to 67 mld USD! Dell Technologies to największa na świecie firma technologiczna z większościowym kapitałem prywatnym. Jej przychody sięgają 74 mld USD. Drugą była decyzja z połowy 2016 roku o wydzieleniu ze struktur Hewlett Packard Enterprise dział Enterprise Services i połączeniu go z firmą Computer Sciences Corporation (CSC)."
"Jeśli chodzi o polskie firmy, to warty odnotowania jest fakt, że od kilku lat Asseco Poland konsekwentnie traci udziały w polskim rynku IT. Jeszcze w 2015 roku firma miała pierwszą pozycję ze skonsolidowanymi przychodami na poziomie 7,3 mld zł. W tym roku straciła ją, mimo że Grupa Asseco osiągnęła przychody w wysokości 7,9 mld zł. Aż o 200 mln zł mniejsze przychody niż w roku 2015 miała ona jednak z kontraktów w administracji! Grupę Asseco Poland pod względem skonsolidowanych przychodów wyprzedziła w tym roku Grupa AB z ponad 8 mld zł sprzedaży. Wyniki te pozwoliły Grupie AB umocnić pozycję nr 1 w dystrybucji IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej."
"Jeśli chodzi o trzy główne segmenty rynku IT, to relatywnie najsłabsze prognozy ma obecnie rynek sprzętu. Rodzimi dystrybutorzy szukają dywersyfikacji portfolio poprzez zwiększanie sprzedaży sprzętu AGD/RTV, zabawek, mebli czy innych artykułów niemających nic wspólnego z IT, a plany niektórych graczy zakładają nawet dystrybucję… artykułów spożywczych (...).
Jak podaje IDC Poland, w 2016 roku znacząco, bo aż o 20,5% spadła sprzedaż rozwiązań opartych o tradycyjną architekturę typu klient-serwer. Rynek ratują inwestycję w nowe technologie. W 2016 roku zanotowano dwucyfrowy wzrost wydatków na chmurę obliczeniową czy Internet Rzeczy, jednak na tle Ameryki Północnej czy Europy Zachodniej są one wciąż relatywnie niewielkie. Sprzedaż systemów bezpieczeństwa IT wzrośnie także ze względu na wprowadzenie nowych regulacji prawnych. Według szacunków IDC, w związku z wejściem w życie nowej dyrektywy związanej z ochroną danych osobowych RODO/GDPR, w latach 2017-2019 organizacje w Europie wydadzą na systemy bezpieczeństwa i pamięci masowych prawie 9 mld USD."

Źródło: "Największe polskie firmy IT w roku 2016 – wyniki raportu ITwiz Best 100", Adam Jadczak. Przeczytaj całość: http://itwiz.pl/najwieksze-polskie-firmy-roku-2016-wyniki-raportu-itwiz-best100/

EIP w Rankingu Best100 - w czym się wyróżniamy?

Firma EIP Sp. z o.o. w tegorocznym rankingu została wyróżniona w wielu kategoriach dotyczących sprzedaży i usług. Przedstawiamy nasze największe osiągnięcia, które są świadectwem rozwoju, a także zaufania, którym obdarza nas z roku na rok coraz więcej klientów.
Firmy o największym udziale sprzedaży sprzętu IT w przychodach w roku 2016 – miejsce 56.
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży rozwiązań pamięci masowych, backupu i archiwizacji w roku 2016 – miejsce 10. 
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży rozwiązań sieciowych w roku 2016 - miejsce 12.
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży rozwiązań bezpieczeństwa w roku 2016 – miejsce 18. 
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży usług integracyjnych w Polsce w roku 2016 – miejsce 29.
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży oprogramowania tworzonego na zamówienie w roku 2016 – miejsce 26.
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży usług serwisowych w Polsce w roku 2016 – miejsce 25.
Firmy o największych przychodach ze sprzedaży usług wdrożenia aplikacji w Polsce w roku 2016 – miejsce 13.
O kierunkach rozwoju firmy podczas wywiadu do raportu BEST100 opowiedział Paweł Prasuła - Prezes Zarządu EIP Sp. z o.o.:  

Inwestujemy w zrozumienie unikalnych potrzeb biznesowych naszych Klientów

Paweł Prasuła, Prezes Zarządu EIP, na łamach raportu BEST100 opowiedział o kierunkach rozwoju firmy, rozwoju oferty w zakresie systemów wspierających zarządzanie Microsoft Dynamics NAV, a także o potrzebach polskich  firm w obszarach: bezpieczeństwa, usług dedykowanych dla centrów danych i infrastruktury sieciowej.

EIP blog

Related Stories
Model chmury przestaje być ograniczeniem w kastomizacji oprogramowania biznesowego

Chmura obliczeniowa pozwala w łatwy i ekonomiczny sposób sięgnąć po szereg rozwiązań biznesowych. Nowe rozwiązania chmurowe nie stanowią też ograniczenia dla możliwości precyzyjnego dopasowania wdrażanych w formie usługi systemów do specyficznych potrzeb biznesowych, a co za tym idzie – podnoszą użyteczność aplikacji w modelu SaaS. Marta Osiak - Dynamics NAV Divison Director w EIP i Rafał Rudalski - Dynamics NAV Programmer w EIP, komentują możliwości rozwoju rozszerzeń dla systemu NAV.
Fascynuje mnie rytm – zarówno w życiu, jak i w biznesie

Z Pawłem Prasuła, współtwórcą i prezesem zarządu EIP, rozmawiamy o wprowadzonym w życiu prywatnym i zawodowym rytmie, który rządzi każdym jego dniem; wartościach, którymi kieruje się w swoim życiu; zarządzaniu firmą; kierunkach i strategii działania; czynnikach motywujących oraz powodach podjęcia decyzji o zdobyciu tzw. dużej Korony Ziemi, dziewięciu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach.
W jaką stronę zmierza rozwój produktów Microsoft Dynamics?

Microsoft Dynamics 365 zrywa z tradycyjnym dla systemów klasy ERP podziałem funkcjonalnym. Zmienia się też rola partnerów wdrożeniowych rozwiązania rodziny Dynamics. Niezależnie jednak od rozwoju nowej platformy – bazującej na Microsoft Azure – kontynuowany będzie rozwój oprogramowania Microsoft Dynamics NAV. O nowym sposobie działania opowiedziały Magdalena Krachel, Partner Sales Executive w polskim oddziale firmy Microsoft oraz Marta Osiak, Dynamics NAV Department Director w firmie EIP.
Rozwój technologii i sposobów finansowania muszą iść w parze

O możliwych sposobach finansowania projektów IT i konieczności ich dostosowania do wymagań działów biznesowych magazynowi ITwiz opowiedział Paweł Prasuła, prezes zarządu EIP.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.