Cisco ASAP, czyli nowa uniwersalna architektura dla centrów danych 
Cisco ASAP, czyli nowa uniwersalna architektura dla centrów danych 

Cisco ASAP, czyli nowa uniwersalna architektura dla centrów danych 

Konkurencja nigdy nie śpi! Każda firma lub przedsiębiorstwo, która chce przetrwać na rynku, nieustannie musi się doskonalić i przystosowywać do zmieniających się warunków. W branży IT oznacza to transformację technologiczną na wszystkich frontach.

Bardzo często od aplikacji, które firma oferuje swoim klientom i dostarcza pracownikom, zależy sukces firmy. Software musi spełniać określone standardy wytyczone przez konkurencję – dostęp 24/7 bez opóźnień i przerw, łatwość obsługi, intuicyjność. Gdy rozwiązania nie spełniają tych wymogów, klienci najczęściej odchodzą do konkurencji.
Transformacja technologiczna w dużej mierze opiera się na korzystaniu z chmur publicznych i prywatnych. Firmy i liderzy IT, aby nadążyć za konkurencją muszą poddać się transformacji cyfrowej i przystosować swoje aplikacje i bazy danych. Najważniejszymi czynnikami są prostota obsługi, sprawność funkcjonowania, automatyzacja, bezpieczeństwo i skupienie się na użytkownikach biznesowych. W dzisiejszych czasach cały trend technologiczny zmierza ku większej mobilności. Wszelkie operacje i dane przenoszone są z tradycyjnych data center na chmury. Podobnie jest z aplikacjami i software'em, który teraz zaczyna być związany z cloud computing'iem, zamiast uruchamiany na pojedynczych stacjach roboczych. Oznacza to maksymalizację wydajności aplikacji, zmniejszenie ryzyka i poprawienie sprawności operacyjnej. Niektóre z aplikacji i rozwiązań są przenoszone do chmur publicznych (email, sieci korporacyjne), inne do chmur prywatnych (łańcuchy dostaw czy ERP), a jeszcze inne zostają w tradycyjnych data center (aplikacje HR, ECM czy aplikacje Data Integration).
Biorąc te czynniki pod uwagę Cisco stworzyło rozwiązanie, które ma pomóc modernizować  centra danych i tradycyjne infrastruktury IT, wykorzystując technologiczne rozwiązania hybrydowe. Co to oznacza? Ujednolicenie data center, chmury prywatnej i publicznej, tak aby dostęp do nich był jednakowo łatwy. Takie podejście daje użytkownikom wybór i elastyczność. Pozwala na uruchamianie dowolnych aplikacji tradycyjnych i chmurowych przy użyciu konwergentnych i hiperkonwergentnych rozwiązań. Mogą być one wdrażane w siedzibie firmy i udostępniane w chmurach prywatnych i publicznych.
asap.PNG

As soon as possible...

Architektura Cisco ASAP pozwala przedsiębiorstwom usprawniać działanie ich systemów i czyni je bardziej przyjaznymi zarówno dla klientów, jak i dla pracowników. Co oznacza ASAP? Oprócz popularnego korporacyjnego powiedzenia „as soon as possible” jest akronimem od słów:
  • Analytics - czyli analizy pozwalające dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji: poznać i lepiej zrozumieć aplikacje czy wydajność operacyjną. Analiza dostarcza wglądu na obciążenia baz danych w czasie rzeczywistym. Zwiększa to szybkość reagowania aplikacji na zmiany i usuwa zagrożenia oraz błędy w czasie rzeczywistym.
  • Simplicity - czyli prostota. Architektura pozwala uprościć działanie całej infrastruktury dzięki rozwiązaniom pamięci masowych, sieci i zabezpieczeń. Umożliwiają one ciągłe programowanie, rozwój aplikacji i przede wszystkim zwiększają wydajność.
  • Automation - zintegrowane funkcje analityczne i programowalne oraz intuicyjne interfejsy umożliwiają całkowitą automatyzację. Dzięki temu kierownictwo IT może reagować na wszelkie zmiany w czasie rzeczywistym i dostosowywać aplikacje do potrzeb rynku. Dział IT może tworzyć samoobsługowe środowisko zaopatrzeniowe dla działów biznesowych.
  • Protection - ochrona stanu teraźniejszego oznacza minimalizację zagrożeń i umożliwienie działowi IT elastyczne działanie, tworzenie reguł bezpieczeństwa i rozwiązań informatycznych skierowanych wyłącznie na dedykowane urządzenia. Monitoring wszystkich możliwych zagrożeń, tak aby dział IT mógł skupić się na przyszłych celach, a nie na tym, co zostało już zrobione.
Welcome to the ASAP Data Center

Welcome to the ASAP Data Center

Kluczową zaletą jest zdolność do zintegrowania każdego elementu infrastruktury z architekturą ASAP. Daje to możliwość przekształcenia jej tak, aby usprawniała cyfrową transformację firmy i wspomagała jej rozwój. Wszystkie dotychczasowe analizy i procesy odbywające się na różnych platformach, teraz mogą znaleźć się w jednym miejscu, dodatkowo w pełni zautomatyzowane. Użytkownik nie musi przerywać swojej pracy nad innowacjami, ponieważ dział odpowiedzialny za bezpieczeństwo automatycznie dostaje wszelkie potrzebne informacje.
Cisco ASAP umożliwia optymalizację infrastruktury i większą wydajność.  Pozwala na automatyzację i uproszczenie operacji oraz budowę aplikacji w chmurze wykorzystując samoobsługowe narzędzia DevOps. Wszelkie analizy wykonywane są w czasie rzeczywistym, a wdrażane rozwiązania i przenoszone dane usprawniają działanie chmury hybrydowej. 

Tekst powstał na podstawie materiałów co-marketingowych Cisco Systems

Related Stories
CISCO DNA - Pełna programowalność, automatyzacja, prywatność i bezpieczeństwo?

Instynktownie odróżniamy rzeczy dobre od złych, stale się uczymy i wiemy, dokąd zmierzamy. Czy sieć może być równie inteligentna? Zadając sobie to pytanie, Cisco Systems rozpoczęło prace nad koncepcją intuicyjnej sieci. 20 czerwca tego roku zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w technologiach sieciowych określane mianem innowacji dekady. Inżynierowie Cisco wypracowali schemat sieci, które potrafią uczyć się, rozpoznawać intencje i zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Tomorrow starts here.
Cisco DNA - Digital Network Architecture

Według danych IDC (Worldwide Digital Transformation Spending Guide) do 2019 roku cyfryzacja biznesu przyniesie korzyści rzędu 2,1 biliona dolarów. Cisco Systems opracowało innowacyjne rozwiązania, które przystosowują sieć do ery cyfrowej i rozwiązują problemy związane z rozproszoną technologią oraz stale rosnącą liczbą urządzeń podłączonych do sieci. 
Co w 2017 roku przygotuje dla nas Cisco?

Cisco zje duży kawałek tortu rynku cybersecurity
VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM

Stworzona – we współpracy Cisco i IBM – oferta łączy najlepsze w swojej klasie systemy serwerowe, rozwiązania sieciowe i pamięci masowe. W jaki sposób VersaStack umożliwia sprawną transformację infrastruktury IT, niezbędną w świecie bezkompromisowych potrzeb biznesowych, stałej presji kosztowej i ciągłej zmiany opowiedział Paweł Korzeniewski - Key Account Manager w EIP.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.