Relacja ze szkolenia PowerShots 2017 Edition

Relacja ze szkolenia PowerShots 2017 Edition

Published

W dniu 6 i 7 czerwca 2017 roku w siedzibie Microsoft Polska odbyło się szkolenie PowerShots 2017 Edition, na którym nie mogło zabraknąć reprezentacji EIP DYNAMICS TEAMU! 

PowerShots 2017 Edition to dwudniowe szkolenie na temat przygotowania się do zmian, jakie niosą rozszerzenia 2.0 z VS Code dla Dynamics NAV i Dynamics 365 for Financials.

Visual Studio Code - uniwersalny edytor kodu źródłowego

Visual Studio Code to edytor kodu źródłowego, obsługujący JavaScript, TypeScript i Node.js oraz posiadający rozszerzenia na języki takie  jak C ++, C #, Python, PHP. Uruchomienie tego multiplatformowego narzędzia było wyciągnięciem przez Microsoft ręki do programistów, również tych pracujących na systemach innych niż Windows  - czyli macOS i Linux.
Nowości wprowadzone w ostatniej wersji Visual Studio Code obejmują m.in.:
  • Pakiet roboczy programowania w języku Python
  • Przeprojektowane manifesty i strony właściwości
  • Visual Studio Tools for Unity
  • ReSharper Ultimate 2017.1
  • Obsługa równoległa wielu wersji języka TypeScript
  • Ulepszenia języka Linux C++
  • Integracja narzędzia CMake
  • Przenoszenie lub wyłączanie pamięci podręcznej pakietu instalatora
  • Ulepszone narzędzia języka F#

Szkolenie PowerShots 2017 Edition 

Szkolenie skierowane było do architektów rozwiązań, programistów oraz konsultantów technicznych. Były to dwa intensywne i fascynujące dni o nowościach w programowaniu i przyszłości kodu w tych dwóch rozwiązaniach, czyli Visual Studio Code i Dynamics 365 for Financials. Zagadnienia poruszone podczas pierwszego dnia szkolenia dotyczyły architektury oraz tego, czym tak naprawdę są rozszerzenia oraz zdarzenia, jakie wzorce projektowe powinniśmy stosować podczas tworzenia rozszerzeń oraz jak dostosować nasze rozwiązania do rygorystycznych wymogów chmurowego NAV. Drugi dzień to koncentracja na rozszerzeniach v2 - pisaliśmy już o tym parę słów na blogu:

Co wiemy o planach rozwoju Dynamics NAV oraz Dynamics 365? - EIP blog

Kiedy Microsoft zapowiedział, że najbliższy czas zespół poświęci na rozwój Dynamics 365 opartego na chmurze Azure, wśród użytkowników i klientów NAV on-premise pojawiły się obawy, czy w takim układzie producent zrezygnuje z rozwijania „niechmurowej” wersji systemu. W jednym z ostatnich webinarów Microsoft Directions: Roadmap – Dynamics NAV, Marko Perisic, General Manager Dynamics SMB rozwiał wszelkie wątpliwości.

Główne tematy poruszane na szkoleniu to wprowadzenie do narzędzia jakim jest Visual Studio Code, Inżyniera Visual Designer, tworzenie rozszerzeń v2 za pomocą VS Code oraz to, w jaki sposób możemy stworzyć pliki AL na podstawie kodu C/AL. Są to zagadnienia techniczne, ale każdy developer szybko się w nomenklaturze odnajdzie. Naładowany pozytywną energią i zapałem do działania wracam do kodowania :)

Copy as a Plain Text

Share

Related Stories
Dynamics 365 for Finance and Operations – Ewolucja czy rewolucja?

ago

Dynamics 365 for Finance and Operations po przekształceniu z AX 7 jest kolejną wersją systemu Microsoft Dynamics AX. Zmiana nazewnictwa niesie za sobą również zmianę koncepcji i podejścia do oprogramowania biznesowego. Poniżej prezentuję najważniejsze zmiany oraz udogodnienia, które spowodują, że produktywność w firmie może się znacząco poprawić.
Od wirtualizacji przez chmury hybrydowe do wirtualizacji chmur, czyli rozwój trendów na rynku cloud.

ago

Jeszcze parę lat temu rozważaliśmy, czy w ogóle warto korzystać z chmury, bo przecież używamy narzędzi do wirtualizacji. Wydawało się, że są to rozwiązania bardzo do siebie podobne. Rzeczywistość pokazała, że realizują zupełnie inne funkcje, a cloud otwiera potężne możliwości.
Microsoft Azure Technical Essentials - Część 2 - Magazyn w chmurze.

ago

Słowem wstępu – usługi magazynu danych Azure to niejednokrotnie pierwszy rodzaj usług w chmurze, który wdrażają firmy. Do czynników kształtujących ten trend zaliczyć można niską cenę (przykładowo jedno wystąpienie kopii zapasowej plików i folderów o rozmiarze 5TB z lokal
Microsoft Azure Technical Essentials - Relacja z warsztatów praktycznych, część 1.

ago

5 lipca wziąłem udział w zorganizowanym w Microsoft, technicznym warsztacie dotyczącym usług oferowanych (obecnie jest ich ponad 600!) na platformie chmury obliczeniowej Microsoft Azure oraz sposobu ich implementacji. Postaram się w skrócie podzielić zdobytą wiedzą i korzystając z okazji napisać więcej o możliwościach jakie niesie ta konkretnie chmura.

Od 1 lipca w rozwiązaniu Dynamics 365 pojawią się nowe obszary funkcjonalne!!!

Dynamics 365 dostarcza najnowocześniejsze usługi, które łączą wszystkie dane w przedsiębiorstwie, aby można było szybciej podejmować lepsze decyzje i osiągnąć optymalne wyniki. Dodatkowo rozwój produktu stale postępuje, o czym może świadczyć najnowsza funkcja – Integracja Dynamics 365 z LinkedIn Navigator Sales.