5 wskazówek, które pomogą Ci lepiej wykorzystać możliwości Big Data

5 wskazówek, które pomogą Ci lepiej wykorzystać możliwości Big Data

Published

Big Data zmienia sposób prowadzenia działalności z reaktywnego na predyktywny. Analizy rekordów mogą przekształcić sposób działania niemal każdego działu organizacji. Dlaczego jednak większość firm tylko ślizga się po powierzchni? Oto pięć wskazówek, jak lepiej wykorzystać analizy danych do swoich działań.

Wybierz platformę Big Data o wyjątkowej elastyczności

Im więcej danych przetwarza firma, tym trafniejsze analizy uzyskuje. Szacuje się, że ilość danych będzie rosnąć w tempie geometrycznym, a ich przetwarzanie będzie wymagać zwiększenia zasobów przedsiębiorstwa. Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) można powiększyć do 10 000 serwerów, co pozwala na obsługę nawet największych zbiorów danych.

Utrzymaj całkowite koszty posiadania na niskim poziomie

W miarę jak kolejne działy będą korzystać z analiz predyktywnych, rosnąć będą ilość danych oraz obciążenia związane z Big Data. W efekcie infrastruktura znacznie się rozszerzy. Jest to powód, dla którego warto zainwestować w rozwiązania zapewniające najniższe możliwe całkowite koszty posiadania obecnie, ale też w przyszłości.

Skorzystaj z elastyczności związanej z przetwarzaniem analiz w dowolnym miejscu

Podczas przetwarzania danych historycznych na potrzeby analiz można grupować je w obrębie klastra danych. Czasami niezbędne są jednak analizy 
w czasie rzeczywistym. Firmy potrzebują infrastruktury, która może przesyłać analizy do danych lub dane do analiz — w zależności od tego, co jest korzystniejsze dla organizacji.

Zintegruj dane

Aby analizować dane, trzeba najpierw uzyskać do nich dostęp. To duże wyzwanie, ponieważ dane kryją się w różnych elementach infrastruktury. Oprogramowanie do wirtualizacji danych Cisco wydobywa je ze wszystkich źródeł, udostępniając ujednolicony widok wszystkich informacji niezbędnych do szybszego podejmowania decyzji biznesowych.

Wybierz oprogramowanie odpowiednie dla zadania

Świat analiz cechuje się nieustannymi innowacjami. Ponieważ ciągle udostępniane są nowe aplikacje, Cisco współpracuje z całym ekosystemem liderów w dziedzinie analityki. Dzięki temu organizacje mają możliwość wybrać oprogramowanie, którego potrzebują i mieć pewność, że jest ono obsługiwane przez przygotowaną na to infrastrukturę Cisco.

Artykuł powstał na podstawie materiałów udostępnionych przez firmę Cisco.

Copy as a Plain Text

Share

Related Stories
Azure Stack – sposób na podbicie rynku PaaS?

ago

Nowa platforma Microsoft Azure Stack, pozwalająca na stworzenie chmury prywatnej lub hybrydowej w połączeniu z Microsoft Azure, miała swoją premierę na konferencji Inspire 2017 w Waszyngtonie. Jest to wyraźny sygnał od firmy z Redmond, że Cloud Computing ma się dobrze, a tempo jego rozwoju, szczególnie w e-commerce, nie zwalnia. W bardzo wielu dziedzinach widać wyraźnie rosnące wykorzystanie chmury nawet przez osoby słabo obeznane z technologią IT. Zatem, świecie - chmura ma przyszłość!
Bezpieczeństwo w mobilnym świecie - 5  insightów o Cisco Umbrella

ago

W Stanach Zjednoczonych, tylko na serwery rządowe przeprowadzanych jest dziennie ponad 4 000 ataków. Roczna wartość płaconych z tego tytułu okupów mieści się w przedziale między 287 a 574 mln USD. A przecież ransomware, Stany Zjednoczone i komputery rządowe, to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli dodamy do tego mnogość zagrożeń, botnetów, malware’u, to wyłaniający się obraz przekonuje, że to najgroźniejsza i najszybciej rosnące kategorie zagrożeń sieciowych – niebezpieczne i kosztowne.
CISCO DNA - Pełna programowalność, automatyzacja, prywatność i bezpieczeństwo?

ago

Instynktownie odróżniamy rzeczy dobre od złych, stale się uczymy i wiemy, dokąd zmierzamy. Czy sieć może być równie inteligentna? Zadając sobie to pytanie, Cisco Systems rozpoczęło prace nad koncepcją intuicyjnej sieci. 20 czerwca tego roku zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w technologiach sieciowych określane mianem innowacji dekady. Inżynierowie Cisco wypracowali schemat sieci, które potrafią uczyć się, rozpoznawać intencje i zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Tomorrow starts here.
4 mity na temat chmurowego systemu POS

ago

Popularność wykorzystania chmury do przetwarzania danych rośnie, a system zarządzania sprzedażą online (Point of Sale - POS) jest obecnie coraz częściej wykorzystywany przez sprzedawców detalicznych. Oprócz tego, że przyspiesza on procesy biznesowe, jednocześnie może znacząco zminimalizować koszty!

Case study: Intenson usprawnia logistykę podczas wejścia na zagraniczne rynki

Intenson to rodzinna firma stworzona w 2011 roku przez Michała Lasockiego. Dziś znajduje się wśród liderów produkcji eko żywności w Polsce, a swoje produkty wprowadza do takich sieci handlowych jak Carrefour, Biedronka, Lidl i Tesco. Dynamika rozwoju Intenson zaowocowała