Jakie ulepszenia przyniesie kolejna wersja Microsoft Dynamics NAV „Madera”?

Jakie ulepszenia przyniesie kolejna wersja Microsoft Dynamics NAV „Madera”?

Oficjalna premiera międzynarodowej wersji NAV 2017 będzie miała miejsce jesienią w Pradze. Jak co roku najnowsza wersja Microsoft zostanie zaprezentowana na dużym europejskim wydarzeniu Directions EMEA. Do tego czasu Dynamics NAV 2017 nazywany jest „Maderą”. Wcześniejsze wersje przejściowe to m.in. „Kreta” i „Korfu”.

Ulepszona wersja Dynamics NAV 2017 będzie bez wątpienia oferowała szereg dopasowanych do użytkownika zmian. Niestety na obecną chwilę producent ujawnia jeszcze bardzo niewiele szczegółów. Więcej partnerzy dowiedzą się w październiku w Pradze. Na ten moment wszystkie informacje wychodzące od Microsoft wyglądają obiecująco. Poniżej 3 najważniejsze elementy, które udało mi się wyszczególnić:
  • Office 365 - dalsza postępująca ścisła integracja z Office365
  • Azure - przedefiniowane usługi Azure ML*
  • Bezpieczeństwo - ochrona danych za pomocą auditów i geo-replikacji
Przy tej okazji warto też wspomnieć, iż po raz pierwszy w kontekście NAV firma Microsoft używa pojęcia rozwiązań wertykalnych. Zobaczymy, jak ten temat zostanie rozwinięty w przyszłości. Do czasu premiery będziemy informować o nowych szczegółach. Jesienią wybieramy się do Pragi, gdzie na Directions EMEA 2016 poznamy ostateczny wygląd NAV 2017.
Related Stories
Microsoft Dynamics NAV 2016 („Corfu”) już dostępny w wersji beta

W dniach 12-16 lipca w Orlando odbyła się jedna z ważniejszych konferencji partnerskich Microsoft – Worldwide Partner Conference. W konferencji wzięło udział ponad 14 tysięcy uczestników. Firma Microsoft potwierdziła kontynuację zeszłorocznej strategii Mobility first & Cloud First i zakłada w najbliższych latach rosnący rozwój w dziedzinie mobile oraz rozwiązań chmurowych. Zaprezentowano także nową wersję systemu Dynamics NAV 2016.
Jakie korzyści niesie integracja Dynamics NAV z Office 365?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie narzędzia stosowane w przedsiębiorstwie jako oddzielne, niezależnie od siebie działające elementy. Obecny trend panujący w biznesie to podejście holistyczne, gdzie prowadzona działalność jest zbiorem współzależnych organów, przez które przepływają istotne dla nas dane. Powinniśmy zatem zapewnić środowisko, w którym ten przepływ będzie swobodny i stabilny. Mamy do dyspozycji Dynamics NAV i Office 365 – narzędzia, które dokładnie to nam ułatwiają. Najnowszy Dynamics NAV w wersji 2016 i Office 365 (działający jako ciągła usługa) integrują się ze sobą, pozwalają na łatwe udostępnianie danych przedsiębiorstwa na platformie do współpracy oraz wykorzystanie ich w aplikacjach do produktywności.
Managed Services i SQL dla NAV on Azure, czyli co zwiększa produktywność systemu w chmurze

Platforma Microsoft Dynamics NAV Managed Services została zaprojektowana w celu tworzenia środowisk NAV 2016 i kolejnych wersji w bardzo szybki, przystępny sposób. Dostępna jest przez specjalnie zaprojektowany portal, ale fizycznie znajduje się w chmurze. Pozwala ona na
Nav on Azure. Czy rzeczywiście Dynamics NAV w chmurze jest bardziej opłacalny dla firmy?

Na przestrzeni 10 lat mała lub średnia firma może zaoszczędzić aż 30% kosztów na utrzymaniu NAV, jeśli wybierze opcję w chmurze Microsoft Azure. Do Azure przekonuje też szybka implementacja środowiska oraz to, że chmura nie wymaga dużych zasobów wewnętrznych. Jest to rozwiązanie szyte na miarę niskobudżetowych projektów SMB.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.