Jakie ulepszenia przyniesie kolejna wersja Microsoft Dynamics NAV „Madera”?

Jakie ulepszenia przyniesie kolejna wersja Microsoft Dynamics NAV „Madera”?

Published

Oficjalna premiera międzynarodowej wersji NAV 2017 będzie miała miejsce jesienią w Pradze. Jak co roku najnowsza wersja Microsoft zostanie zaprezentowana na dużym europejskim wydarzeniu Directions EMEA. Do tego czasu Dynamics NAV 2017 nazywany jest „Maderą”. Wcześniejsze wersje przejściowe to m.in. „Kreta” i „Korfu”.

Ulepszona wersja Dynamics NAV 2017 będzie bez wątpienia oferowała szereg dopasowanych do użytkownika zmian. Niestety na obecną chwilę producent ujawnia jeszcze bardzo niewiele szczegółów. Więcej partnerzy dowiedzą się w październiku w Pradze. Na ten moment wszystkie informacje wychodzące od Microsoft wyglądają obiecująco. Poniżej 3 najważniejsze elementy, które udało mi się wyszczególnić:
  • Office 365 - dalsza postępująca ścisła integracja z Office365
  • Azure - przedefiniowane usługi Azure ML*
  • Bezpieczeństwo - ochrona danych za pomocą auditów i geo-replikacji
Przy tej okazji warto też wspomnieć, iż po raz pierwszy w kontekście NAV firma Microsoft używa pojęcia rozwiązań wertykalnych. Zobaczymy, jak ten temat zostanie rozwinięty w przyszłości. Do czasu premiery będziemy informować o nowych szczegółach. Jesienią wybieramy się do Pragi, gdzie na Directions EMEA 2016 poznamy ostateczny wygląd NAV 2017.

Share

Related Stories
Microsoft Dynamics NAV 2016 („Corfu”) już dostępny w wersji beta

ago

W dniach 12-16 lipca w Orlando odbyła się jedna z ważniejszych konferencji partnerskich Microsoft – Worldwide Partner Conference. W konferencji wzięło udział ponad 14 tysięcy uczestników. Firma Microsoft potwierdziła kontynuację zeszłorocznej strategii Mobility first & Cloud First i zakłada w najbliższych latach rosnący rozwój w dziedzinie mobile oraz rozwiązań chmurowych. Zaprezentowano także nową wersję systemu Dynamics NAV 2016.
Jakie korzyści niesie integracja Dynamics NAV z Office 365?

ago

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie narzędzia stosowane w przedsiębiorstwie jako oddzielne, niezależnie od siebie działające elementy. Obecny trend panujący w biznesie to podejście holistyczne, gdzie prowadzona działalność jest zbiorem współzależnych organów, przez które przepływają istotne dla nas dane. Powinniśmy zatem zapewnić środowisko, w którym ten przepływ będzie swobodny i stabilny. Mamy do dyspozycji Dynamics NAV i Office 365 – narzędzia, które dokładnie to nam ułatwiają. Najnowszy Dynamics NAV w wersji 2016 i Office 365 (działający jako ciągła usługa) integrują się ze sobą, pozwalają na łatwe udostępnianie danych przedsiębiorstwa na platformie do współpracy oraz wykorzystanie ich w aplikacjach do produktywności.
Managed Services i SQL dla NAV on Azure, czyli co zwiększa produktywność systemu w chmurze

ago

Platforma Microsoft Dynamics NAV Managed Services została zaprojektowana w celu tworzenia środowisk NAV 2016 i kolejnych wersji w bardzo szybki, przystępny sposób. Dostępna jest przez specjalnie zaprojektowany portal, ale fizycznie znajduje się w chmurze. Pozwala ona na
Nav on Azure. Czy rzeczywiście Dynamics NAV w chmurze jest bardziej opłacalny dla firmy?

ago

Na przestrzeni 10 lat mała lub średnia firma może zaoszczędzić aż 30% kosztów na utrzymaniu NAV, jeśli wybierze opcję w chmurze Microsoft Azure. Do Azure przekonuje też szybka implementacja środowiska oraz to, że chmura nie wymaga dużych zasobów wewnętrznych. Jest to rozwiązanie szyte na miarę niskobudżetowych projektów SMB.