Czy warto przeprowadzić upgrade Microsoft Dynamics NAV 2016? Nasze wrażenia po zmianie

Czy warto przeprowadzić upgrade Microsoft Dynamics NAV 2016? Nasze wrażenia po zmianie

Różnice pomiędzy poprzednią wersją Microsoft Dynamics NAV 2009 a wersją ulepszoną w roku 2016 roku są znaczące. Zalety nowej wersji, które przekonują do przeprowadzenia aktualizacji to:
  • zmiana interfejsu graficznego ułatwiająca poruszanie się po systemie
  • możliwość korzystania z systemu poprzez dedykowaną aplikację na tablet dostosowaną do wszystkich popularnych systemów
  • wprowadzenie pól obowiązkowych, dzięki czemu użytkownik końcowy wie, które pola na dokumencie musi uzupełnić, aby ten mógł być przetwarzany dalej
  • opcja wysyłania faktur bezpośrednio z systemu, bez konieczności przelogowywania się do skrzynki
  • możliwość tworzenia raportów na podstawie szablonów Microsoft Word, dzięki czemu stają się atrakcyjne wizualnie i łatwiejsze w zrozumienia podczas prezentacji
Uznaliśmy nową wersję NAV za wartą wprowadzenia do firmy. Wiedzieliśmy, że przy okazji zdobędziemy kolejne doświadczenia w migracji, tym razem na własnej skórze. Dzięki temu wypracowaliśmy skuteczny sposób, który możemy bezpiecznie wykorzystywać u klientów. Stworzony przez nas model migracji jest uniwersalny i z powodzeniem stosowany do wersji Microsoft Dynamics NAV 2015, jak i najnowszej NAV 2016. Efektowność interfejsu sprawiła, że korzystanie z oprogramowania stało się przyjemnością. Pracownicy podkreślali, że nowy interfejs pomaga im w realizacji zadań. Kilkanaście osób pozytywnie wypowiadało się również o aplikacji na tablet - niektórzy pochwalili się, że udało im się wystawić fakturę, jadąc pociągiem. Dział księgowości polubił nową wersję NAV szczególnie za dostęp do wszystkich potrzebnych opcji bezpośrednio z głównego ekranu. Zarząd natomiast otrzymuje od nas dużo bardziej efektowne raporty niż kiedyś.

Przebieg aktualizacji Microsoft Dynamics NAV

Nie co dzień podejmuje się decyzje w sprawie podniesienia wersji głównego oprogramowania w firmie. Nasze rozmowy o „za” i „przeciw” trwały kilkanaście dni. Ostateczna decyzja zapadła pod koniec kwietnia. Pierwszym etapem było sprawdzenie różnic pomiędzy obiema wersjami. Korzystaliśmy z gotowych narzędzi, które pomogły nam skrócić czas tego procesu do minimum.

Potem przyszła pora na najważniejszy etap, jakim jest analiza decydująca o tym, czy prace podczas realizacji będą przyjemnością, czy wręcz przeciwnie. Nasi konsultanci odwalili kawał dobrej roboty. Ogromne znaczenie miało skatalogowanie wszystkich wprowadzonych w bazie modyfikacji. Dzięki temu każdy z programistów mógł otrzymać stosowne zadanie z przeniesieniem określonej modyfikacji, co zwiększyło wydajność pracy. Na koniec oczywiście powstała stosowna dokumentacja.

Prace programistyczne rozpoczęły się na początku sierpnia, z nową energią złapaną podczas wakacji. Odpowiedni podział i przydzielenie zadań miały kluczowy wpływ na sukces wdrożenia. Każda funkcjonalność była przenoszona oddzielnie. Najwięcej czasu zajęło nam dostosowanie raportów dokumentów takich jak np. faktury. Programowanie trwało  dwa miesiące. Ostatnim etapem aktualizacji NAV były testy. Błędy poprawialiśmy na bieżąco. Dzięki takiemu stylowi pracy mogliśmy być spokojni o udany start systemu.
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!
Related Stories
Microsoft Dynamics NAV 2016 („Corfu”) już dostępny w wersji beta

W dniach 12-16 lipca w Orlando odbyła się jedna z ważniejszych konferencji partnerskich Microsoft – Worldwide Partner Conference. W konferencji wzięło udział ponad 14 tysięcy uczestników. Firma Microsoft potwierdziła kontynuację zeszłorocznej strategii Mobility first & Cloud First i zakłada w najbliższych latach rosnący rozwój w dziedzinie mobile oraz rozwiązań chmurowych. Zaprezentowano także nową wersję systemu Dynamics NAV 2016.
Jakie ulepszenia przyniesie kolejna wersja Microsoft Dynamics NAV „Madera”?

Oficjalna premiera międzynarodowej wersji NAV 2017 będzie miała miejsce jesienią w Pradze. Jak co roku najnowsza wersja Microsoft zostanie zaprezentowana na dużym europejskim wydarzeniu Directions EMEA. Do tego czasu Dynamics NAV 2017 nazywany jest „Maderą”. Wcześniejsze wersje przejściowe to m.in. „Kreta” i „Korfu”.
Co nowego w NAV 2016? Krótka relacja z Directions EMEA

W dniach 5-7 października w Mannheim odbyła się międzynarodowa konferencja Directions EMEA 2015, która zgromadziła prawie 1400 osób od partnerów i ekspertów Microsoft z ponad 40 krajów. Nie zabrakło również teamu EIP!
EIP w Inner Circle for Microsoft Dynamics - elitarnym gronie 40 strategicznych partnerów Microsoft z całego świata!

Od 9 do 13 lipca w Waszyngtonie odbywa się międzynarodowa konferencja Partnerów Microsoft. W tym roku EIP Sp. z o.o. spotkało wyjątkowe wyróżnienie - firma dołączyła do Inner Circle for Microsoft Dynamics!
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.