Webinarium - Microsoft Dynamics NAV jako sprawdzone rozwiązanie dla dystrybucji i logistyki w Polsce oraz na rynkach EU, na przykładzie firmy Inter Cars S.A.

Webinarium - Microsoft Dynamics NAV jako sprawdzone rozwiązanie dla dystrybucji i logistyki w Polsce oraz na rynkach EU, na przykładzie firmy Inter Cars S.A.

1 lipca 2015 roku, o godz. 10.00 odbyło się webinarium organizowane wraz z portalem decyzje-IT.pl. Podczas webinarium skupiliśmy się na praktycznym wykorzystaniu funkcjonalności dla dystrybucji i logistyki dostępnych w systemie Dynamics NAV.

1 lipca 2015 roku, o godz. 10.00 odbyło się webinarium organizowane wraz z portalem decyzje-IT.pl. Podczas webinarium skupiliśmy się na praktycznym wykorzystaniu funkcjonalności dla dystrybucji i logistyki dostępnych w systemie Dynamics NAV.Podczas webinarium można było:
Zaprezentowaliśmy narzędzia systemu Microsoft Dynamics NAV, które dostosowaliśmy tak, aby zarządzanie rozwojem firmy na rynkach międzynarodowych było jak najbardziej efektywne. Co istotne, rozwiązania te są wysoko skalowalne.

Ekspansja na rynki zagraniczne wiąże się z dużymi wyzwaniami: budową nowych fabryk, oddziałów czy przejęciem zagranicznych firm w coraz odleglejszych lokalizacjach. Przy takich inwestycjach liczy się szybkie tempo i bezpieczeństwo uruchomienia działalności. Ostatnia rzecz, na którą można sobie pozwolić to problemy operacyjne czy prawne wynikające z wdrożenia nieodpowiedniego systemu do zarządzania procesami w powiększonej organizacji.

Microsoft Dynamics NAV to zintegrowane oprogramowanie biznesowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest jednym z najpopularniejszych systemów ERP na świecie. System jest bardzo intuicyjny w obsłudze oraz zgodny z polskim i międzynarodowym prawem, umożliwia pracę w wielu językach i walutach. Od wersji Dynamics NAV 2015 jest dostępny w Microsoft Azure oraz możliwy do zintegrowania z pakietem Microsoft Office 365.

Celem webinarium było pokazanie dlaczego Dynamics NAV jest najlepszym systemem dla firm, które planują ekspansję za granicą a logistyka i dystrybucja (dział zarządzania magazynem, dział sprzedaży, dział zakupów w firmach, dział zarządzania dostawami) to strategiczne działania firmy.

Skupiliśmy się na praktycznym wykorzystaniu funkcjonalności systemu, które można efektywnie wykorzystać w tym zakresie. Większość rozwiązań pokazaliśmy na przykładzie praktycznych zastosowań w Inter Cars S.A.

Podczas webinarium można było:

  • Dowiedzieć się jak korzystając z funkcjonalności zaprezentowanych można zniwelować opóźnienia w dostawach oraz zapewnić lepszą jakość obsługi klienta
  • Poznać jedną z kluczowych zalet dla dyrektorów i managerów, którzy stoją przed decyzja wyboru systemu przy ekspansji międzynarodowej firmy, a mianowicie to że system jest dostosowany do międzynarodowego prawa i posiada lokalizacje dla wielu rynków
  • Zobaczyć jak system usprawnia pracę magazynierom dzięki możliwości instalacji na tablecie oraz jak dzięki nowym funkcjonalnością mogą szybko obsługiwać zamówienia i reagować na zmiany, sprawne przygotowanie dostaw

Webinarium kierowane było do:

  • Prezesów / wiceprezesów
  • Dyrektorów finansowych i Kontrolerów finansowych
  • Dyrektorów IT
  • Głównych księgowych
  • Analityków
  • Dyrektorów logistyki
którzy dzięki poznaniu zaawansowanych funkcjonalności systemu Dynamics NAV będą chcieli wykorzystywać go w codziennej pracy swoich firm.
Related Stories
Jakie korzyści niesie integracja Dynamics NAV z Office 365?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie narzędzia stosowane w przedsiębiorstwie jako oddzielne, niezależnie od siebie działające elementy. Obecny trend panujący w biznesie to podejście holistyczne, gdzie prowadzona działalność jest zbiorem współzależnych organów, przez które przepływają istotne dla nas dane. Powinniśmy zatem zapewnić środowisko, w którym ten przepływ będzie swobodny i stabilny. Mamy do dyspozycji Dynamics NAV i Office 365 – narzędzia, które dokładnie to nam ułatwiają. Najnowszy Dynamics NAV w wersji 2016 i Office 365 (działający jako ciągła usługa) integrują się ze sobą, pozwalają na łatwe udostępnianie danych przedsiębiorstwa na platformie do współpracy oraz wykorzystanie ich w aplikacjach do produktywności.
Case study: Intenson usprawnia logistykę podczas wejścia na zagraniczne rynki

Intenson to rodzinna firma stworzona w 2011 roku przez Michała Lasockiego. Dziś znajduje się wśród liderów produkcji eko żywności w Polsce, a swoje produkty wprowadza do takich sieci handlowych jak Carrefour, Biedronka, Lidl i Tesco. Dynamika rozwoju Intenson zaowocowała
Managed Services i SQL dla NAV on Azure, czyli co zwiększa produktywność systemu w chmurze

Platforma Microsoft Dynamics NAV Managed Services została zaprojektowana w celu tworzenia środowisk NAV 2016 i kolejnych wersji w bardzo szybki, przystępny sposób. Dostępna jest przez specjalnie zaprojektowany portal, ale fizycznie znajduje się w chmurze. Pozwala ona na
Nav on Azure. Czy rzeczywiście Dynamics NAV w chmurze jest bardziej opłacalny dla firmy?

Na przestrzeni 10 lat mała lub średnia firma może zaoszczędzić aż 30% kosztów na utrzymaniu NAV, jeśli wybierze opcję w chmurze Microsoft Azure. Do Azure przekonuje też szybka implementacja środowiska oraz to, że chmura nie wymaga dużych zasobów wewnętrznych. Jest to rozwiązanie szyte na miarę niskobudżetowych projektów SMB.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.