Sposób na finansowanie IT - leasing

Sposób na finansowanie IT - leasing

Technologia ma ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorstw, ale to finanse są kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na planowanie strategii rynkowej. Sprawdź w jaki sposób leasing może pomóc w realizacji inwestycji IT.

Technologia odgrywa kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstw, ale to finanse są decydującym czynnikiem, wpływającym na planowanie strategii rynkowej. W ostatnim roku zaobserwowałam, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej finansują inwestycje w nowoczesne technologie przy pomocy leasingu. Mowa tu zarówno o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu, jak i usługach IT.

Kilka informacji o rynku

Dane Związku Polskiego Leasingu za 2014 oraz 2015 rok potwierdzają rosnący udział  sektora IT w finansowaniu środków ruchomych, chociaż wciąż jest to dość mały odsetek w stosunku do całości branży. Udział komputerów i sprzętu biurowego oddanego w leasing to zaledwie 1,4% wartości ogółem w 2014 roku i ok. 1,5% wartości ogółem w 2015 roku - wzrost bardzo niewielki. Za to całkowita wartość inwestycji na rynku leasingu IT była już o 21,5% wyższa w roku 2015 od tej z roku poprzedzającego. 
Wartości w tabeli przedstawione są w mln zł.<br>Źródło: Związek Polskiego Leasingu

Wartości w tabeli przedstawione są w mln zł.
Źródło: Związek Polskiego Leasingu

Zaufany partner biznesowy kluczem do sukcesu

Kluczowym i jednym z najistotniejszych czynników dla przebiegu finansowania jest wybór odpowiedniego partnera leasingowego. Dlatego EIP współpracuje z liderami branży finansowej. Bardzo cenię współpracę z IBM Global Financing, De Lage Landen Leasing Polska S.A., mLeasing Sp. z o.o, GRENKELEASING Sp. z o.o., IMPULS-LEASING Polska Sp. z o.o., SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o., Pekao Leasing Sp. z o.o., Bank BGŻ BNP Paribas S.A. To stabilni, zaufani partnerzy, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań, a dzięki naszej wieloletniej współpracy mamy możliwość wypracowania wyjątkowo atrakcyjnych, również bezodsetkowych form finansowania.

Jak to wygląda w praktyce?

Standardowo najniższą kwotę finansowania leasingodawcy zakładają na poziomie 20 tys. złotych, jednak jeśli jest taka potrzeba, pomagamy wypracować elastyczne rozwiązania dostosowane od potrzeb klienta. Przykładowo nasz partner GRENKELEASING proponuje uruchomienie finansowania juz od 1,5 tyś zł! Co warte podkreślenia, w ramach jednej umowy pożyczki możemy zapewnić kompleksowe finansowanie projektów, które obejmuje zarówno koszty produktów, jak i licencji oraz usług różnych dostawców! To ogromne ułatwienie, ponieważ licencje i usługi często stanowią sporą część kosztów przedsięwzięcia.

Finansowanie inwestycji jest pomocnym rozwiązaniem na każdym etapie rozwoju – zarówno dla firm, które znajdują się w fazie rozwoju technologicznego, jak i tych dopiero wchodzących na rynek. To naprawdę korzystne rozwiązanie, które przynosi dodatkową elastyczność i mniejsze obciążenie przepływów gotówkowych. Dzięki temu inwestowanie w realizację obiecujących idei pomaga szybciej się rozwijać i budować przewagę konkurencyjną.

W EIP pomagamy naszym klientom pozyskać środki finansowe na realizację bieżących i nowych projektów informatycznych. Dobieramy najdogodniejsze formy finansowania, które pomogą zwiększyć ilość dostępnych zasobów finansowych oraz zapewnią środki potrzebne do realizacji krótko i długoterminowych inwestycji IT.
Related Stories
5 błędów, których można uniknąć przy wdrażaniu systemu ERP

Systemy ERP znacząco poprawiają funkcjonowanie firmy. Enterprise Resource Planning, czyli Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa integruje ze sobą wszystkie działy, zwiększając wydajność i przyspieszając rozwój firmy. Jak uniknąć błędów przy wdrażaniu takiego systemu?
Romans technologii i branży retail. Czy ten związek ma przyszłość?

Rozwój technologii nie tylko pchnął branżę IT do przodu, ale wkroczył na terytorium sprzedaży detalicznej. Teraz najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęzią jest e-commerce, a producenci starają się wdrażać kolejne innowacje technologiczne, aby przyciągnąć klienta.
Microsoft wciąż na szczycie  rankingu cloud-computingu. Kto uplasował się za nim?

Prestiżowy magazyn Forbes opublikował ranking rozwiązań chmurowych. Podium zajmuje odpowiednio IBM, Amazon i Microsoft. Zestawienie sporządził Bob Evans, były specjalista od strategii komunikacyjnej z firm SAP i Oracle, a teraz prezes Evans Strategic Communications.
Development and Operation, czyli czym właściwie jest DevOps?

DevOps jest bardzo modnym pojęciem w biznesie IT  XXI wieku. Gdyby zapytać się o jego definicję pięciu specjalistów IT, każdy z nich powie co innego. Czym więc właściwie jest? Najlepiej DevOps przedstawić jako nurt w IT, postulujący połączenie tworzenia i rozwoju aplikacji z operacjami na nich przeprowadzanymi.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.