Sposób na finansowanie IT - leasing

Sposób na finansowanie IT - leasing

Published

Technologia ma ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorstw, ale to finanse są kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na planowanie strategii rynkowej. Sprawdź w jaki sposób leasing może pomóc w realizacji inwestycji IT.

Technologia odgrywa kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstw, ale to finanse są decydującym czynnikiem, wpływającym na planowanie strategii rynkowej. W ostatnim roku zaobserwowałam, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej finansują inwestycje w nowoczesne technologie przy pomocy leasingu. Mowa tu zarówno o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu, jak i usługach IT.

Kilka informacji o rynku

Dane Związku Polskiego Leasingu za 2014 oraz 2015 rok potwierdzają rosnący udział  sektora IT w finansowaniu środków ruchomych, chociaż wciąż jest to dość mały odsetek w stosunku do całości branży. Udział komputerów i sprzętu biurowego oddanego w leasing to zaledwie 1,4% wartości ogółem w 2014 roku i ok. 1,5% wartości ogółem w 2015 roku - wzrost bardzo niewielki. Za to całkowita wartość inwestycji na rynku leasingu IT była już o 21,5% wyższa w roku 2015 od tej z roku poprzedzającego. 
Wartości w tabeli przedstawione są w mln zł.<br>Źródło: Związek Polskiego Leasingu

Wartości w tabeli przedstawione są w mln zł.
Źródło: Związek Polskiego Leasingu

Zaufany partner biznesowy kluczem do sukcesu

Kluczowym i jednym z najistotniejszych czynników dla przebiegu finansowania jest wybór odpowiedniego partnera leasingowego. Dlatego EIP współpracuje z liderami branży finansowej. Bardzo cenię współpracę z IBM Global Financing, De Lage Landen Leasing Polska S.A., mLeasing Sp. z o.o, GRENKELEASING Sp. z o.o., IMPULS-LEASING Polska Sp. z o.o., SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o., Pekao Leasing Sp. z o.o., Bank BGŻ BNP Paribas S.A. To stabilni, zaufani partnerzy, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań, a dzięki naszej wieloletniej współpracy mamy możliwość wypracowania wyjątkowo atrakcyjnych, również bezodsetkowych form finansowania.

Jak to wygląda w praktyce?

Standardowo najniższą kwotę finansowania leasingodawcy zakładają na poziomie 20 tys. złotych, jednak jeśli jest taka potrzeba, pomagamy wypracować elastyczne rozwiązania dostosowane od potrzeb klienta. Przykładowo nasz partner GRENKELEASING proponuje uruchomienie finansowania juz od 1,5 tyś zł! Co warte podkreślenia, w ramach jednej umowy pożyczki możemy zapewnić kompleksowe finansowanie projektów, które obejmuje zarówno koszty produktów, jak i licencji oraz usług różnych dostawców! To ogromne ułatwienie, ponieważ licencje i usługi często stanowią sporą część kosztów przedsięwzięcia.

Finansowanie inwestycji jest pomocnym rozwiązaniem na każdym etapie rozwoju – zarówno dla firm, które znajdują się w fazie rozwoju technologicznego, jak i tych dopiero wchodzących na rynek. To naprawdę korzystne rozwiązanie, które przynosi dodatkową elastyczność i mniejsze obciążenie przepływów gotówkowych. Dzięki temu inwestowanie w realizację obiecujących idei pomaga szybciej się rozwijać i budować przewagę konkurencyjną.

W EIP pomagamy naszym klientom pozyskać środki finansowe na realizację bieżących i nowych projektów informatycznych. Dobieramy najdogodniejsze formy finansowania, które pomogą zwiększyć ilość dostępnych zasobów finansowych oraz zapewnią środki potrzebne do realizacji krótko i długoterminowych inwestycji IT.

Share

Related Stories
Azure Stack – sposób na podbicie rynku PaaS?

ago

Nowa platforma Microsoft Azure Stack, pozwalająca na stworzenie chmury prywatnej lub hybrydowej w połączeniu z Microsoft Azure, miała swoją premierę na konferencji Inspire 2017 w Waszyngtonie. Jest to wyraźny sygnał od firmy z Redmond, że Cloud Computing ma się dobrze, a tempo jego rozwoju, szczególnie w e-commerce, nie zwalnia. W bardzo wielu dziedzinach widać wyraźnie rosnące wykorzystanie chmury nawet przez osoby słabo obeznane z technologią IT. Zatem, świecie - chmura ma przyszłość!
Bezpieczeństwo w mobilnym świecie - 5  insightów o Cisco Umbrella

ago

W Stanach Zjednoczonych, tylko na serwery rządowe przeprowadzanych jest dziennie ponad 4 000 ataków. Roczna wartość płaconych z tego tytułu okupów mieści się w przedziale między 287 a 574 mln USD. A przecież ransomware, Stany Zjednoczone i komputery rządowe, to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli dodamy do tego mnogość zagrożeń, botnetów, malware’u, to wyłaniający się obraz przekonuje, że to najgroźniejsza i najszybciej rosnące kategorie zagrożeń sieciowych – niebezpieczne i kosztowne.
CISCO DNA - Pełna programowalność, automatyzacja, prywatność i bezpieczeństwo?

ago

Instynktownie odróżniamy rzeczy dobre od złych, stale się uczymy i wiemy, dokąd zmierzamy. Czy sieć może być równie inteligentna? Zadając sobie to pytanie, Cisco Systems rozpoczęło prace nad koncepcją intuicyjnej sieci. 20 czerwca tego roku zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w technologiach sieciowych określane mianem innowacji dekady. Inżynierowie Cisco wypracowali schemat sieci, które potrafią uczyć się, rozpoznawać intencje i zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Tomorrow starts here.
4 mity na temat chmurowego systemu POS

ago

Popularność wykorzystania chmury do przetwarzania danych rośnie, a system zarządzania sprzedażą online (Point of Sale - POS) jest obecnie coraz częściej wykorzystywany przez sprzedawców detalicznych. Oprócz tego, że przyspiesza on procesy biznesowe, jednocześnie może znacząco zminimalizować koszty!

Webinarium - Microsoft Dynamics NAV jako sprawdzone rozwiązanie dla dystrybucji i logistyki w Polsce oraz na rynkach EU, na przykładzie firmy Inter Cars S.A.

1 lipca 2015 roku, o godz. 10.00 odbyło się webinarium organizowane wraz z portalem decyzje-IT.pl. Podczas webinarium skupiliśmy się na praktycznym wykorzystaniu funkcjonalności dla dystrybucji i logistyki dostępnych w systemie Dynamics NAV.