Co to jest Microsoft Dynamics 365?
Co to jest Microsoft Dynamics 365?

Co to jest Microsoft Dynamics 365?

Ostatnio zrobiło się głośno o nowym produkcie, który reklamuje Microsoft, a mianowicie o Dynamics 365. Nawet wśród naszych klientów pojawiły się osoby, do których docierają całkiem sprzeczne informacje. Postanowiliśmy usystematyzować wiedzę i odpowiedzieć na pytanie, czym jest Dynamics 365. 

Spróbuję krótko opisać, co zawiera w sobie nowy produkt. A może nie taki nowy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to produkt z rodziny Dynamics, do której zaliczymy:
  • Dynamics NAV
  • Dynamics CRM
  • Dynamics AX
  • oraz niedostępny na polskim rynku Dynamics GP
Przyglądając się Microsoft Dynamics 365, śmiem twierdzić, że nie jest wcale taki nowy, ale „opakowany” w zupełnie nowe pudełko, czyli nazwę i sposób licencjonowania. Dynamics 365 to właśnie nowy sposób zakupu i konfiguracji aplikacji (licencji), które na rynku znajdują się już od dawna i są nam dobrze znane, jak te wymienione powyżej.
Microsoft Dynamics 365 = CRM + AX +

Microsoft Dynamics 365 = CRM + AX + "Project Madeira"

Dynamics 365 łączy elementy każdej z aplikacji:

1. Zawiera „core” elementy CRM, które można wybrać, kupić lub wynająć tylko te, których potrzebujemy. Obecnie dostępne są: Sprzedaż, Marketing, Obsługa Klienta, Moduł Usług, Moduł Zarządzania Projektami, Power BI.
2. W zależności od wielkości i potrzeb klienta może zawierać elementy NAV lub AX.
3. Dodatkowo posiada też zupełnie nowe elementy, np.:
  • Microsoft Flow, czyli platformę pozwalającą na budowę przepływów zadań między różnymi systemami działającymi w chmurze (więcej pod linkiem: https://flow.microsoft.com/pl-pl/)
Co warto podkreślić, Microsoft Dynamics 365 posiada wybiórcze elementy tych aplikacji, więc de facto nie może w pełni zastąpić żadnej z nich. Dodatkowo dostępny jest on wyłącznie w środowisku chmurowym. Dynamics 365 nie jest też CRM i ERP’em opakowanym w jednym pudełku, a jego przyszłość to na razie przede wszystkim USA i Kanada. W Polsce będzie dostępny w 2017 roku, jednak konkretna data jeszcze nie jest znana. 
Dynamics 365 będzie dostępny w dwóch wersjach (planach licencyjnych):
1. Business edition, czyli rozwiązanie zoptymalizowane do pracy 10 – 250 osób, zawierające moduły Sprzedaż, Marketing i elementy Dynamics NAV i GP.
2. Enterprise edition:
• Plan 1 - Includes Sales, Customer Service, Marketing, Project Services, Field Services, Operations, Power Apps, Flow, Minimum 20 users and no tiered discounts.
• Plan 2 - As per Plan 1, but excludes the Operations app, Plan 2 - No minimum purchase limit and tiered pricing discounts.
• Team Member - Read only access to all app data and light touch features. The full details of what a Team Member can create or update have yet to be released.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do kontaktu z działem EIP Dynamics NAV.
Related Stories
Największe różnice między Microsoft Dynamics NAV(Microsoft Dynamics 365Business Central) a Microsoft Dynamics AX (Microsoft dynamics 365 for Operations)

Klienci często zastanawiają się jaki system ERP wybrać: Dynamics NAV (Microsoft Dynamics 365 Business Central)  czy Dynamics AX (Dynamics 365for Operations). To często zadawane pytanie. 
Extreme 365 - relacja z konferencji

Prawie 1000 osób – partnerów, klientów, konsultantów i programistów spotkało się 19 marca w Dubrowniku na czterodniowej konferencji Extreme365, poświęconej w całości możliwościom, przyszłości i pracy ze środowiskiem Microsoft Dynamics 365. 
Wsparcie użytkownika za pomocą rozwiązań typu Serwis Desk – jak zorganizować idealny system?

Słysząc określenie Help Desk, często wyobrażamy sobie grupę informatyków pochylonych nad komputerem bądź rozmawiających przez telefon z użytkownikami o problemie z serwerem, drukarką czy błędem pojawiającym się podczas obsługi aplikacji. Obecnie Help Desk nie pełni jedynie funkcji pomocy z dziedziny IT, jest to raczej pierwsza linia wsparcia w centrach usług wspólnych, w dziedzinie księgowości i finansów, kadr i płac, logistyki, a nawet gospodarki magazynowej.
EIP partnerem Click Dimensions

W grudniu 2017 firma EIP podpisała umowę partnerską z Click Dimensions, producentem dedykowanego rozwiązania do automatyzacji marketingu na platformie Microsoft Dynamics 365.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.