VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM
VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM

VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM

Stworzona – we współpracy Cisco i IBM – oferta łączy najlepsze w swojej klasie systemy serwerowe, rozwiązania sieciowe i pamięci masowe. W jaki sposób VersaStack umożliwia sprawną transformację infrastruktury IT, niezbędną w świecie bezkompromisowych potrzeb biznesowych, stałej presji kosztowej i ciągłej zmiany opowiedział Paweł Korzeniewski - Key Account Manager w EIP.

W sytuacji, gdy mówi się o permanentnej zmianie biznesowej pojawia się konieczność wykorzystania odpowiednich rozwiązań w warstwie, która ma fundamentalne znaczenie dla działania całego środowiska IT, w warstwie infrastruktury.

Uproszczenie środowisk przetwarzania danych

W większości organizacji widoczna jest dziś silna presja na systematyczne ograniczanie kosztów funkcjonowania infrastruktury i całego środowiska IT. Równocześnie, środowisko to staje się fundamentem biznesu, który za sprawą wykorzystywanych narzędzi IT funkcjonuje w sposób nieprzerwany i odpowiadający założonym celom. Realia gospodarcze coraz częściej wymuszają zmiany biznesowe, wprost przekładające się na konieczność wprowadzania modyfikacji w sposobie działania aplikacji biznesowych i środowiska IT.
W realia permanentnej zmiany biznesowej oraz postępującej – opartej na nowych technologiach – cyfryzacji kolejnych obszarów działalności wpisuje się VersaStack. Jest to unikalne połączenie sprawdzonych, komplementarnych technologii firm Cisco i IBM. Jednym z kluczowych założeń tej platformy było maksymalne uproszczenie tworzenia – dostosowanych do dzisiejszych realiów – środowisk przetwarzania danych, a także skrócenie czasu niezbędnego na uzyskanie wymiernych efektów biznesowych. Architektura VersaStack pozwala przy tym łączyć poszczególne komponenty w sposób dopasowany do specyficznych wymagań biznesowych.
Kluczową rolę w realizacji założonych po wdrożeniu rozwiązań VersaStack korzyści odgrywają partnerzy Cisco i IBM. Ich doświadczenia oraz wiedza na temat potencjału połączonych rozwiązań firmy zależna jest bowiem możliwość wykorzystania w pełni możliwości platformy VersaStack w każdym z unikalnych przypadków wdrożeniowych.

Platforma VersaStack łączy wydajność i innowacyjność wysoce zintegrowanej infrastruktury Cisco Unified Computing System ze środowiskiem pamięci masowych IBM Storwize. Ich uzupełnieniem są rozwiązania sieciowe Cisco oraz narzędzia centralizujące administrację i zarządzanie – Cisco UCS Director

– mówi Paweł Korzeniewski, Key Account Manager w EIP, jednym z pierwszych partnerów Cisco i IBM na polskim rynku, który może pochwalić się doświadczeniami w zakresie budowy infrastruktury opartej na ofercie VersaStack.

Sprawdzone komponenty, otwarta architektura

Każdy z komponentów platformy VersaStack dysponuje unikalnymi cechami, których wykorzystanie przekłada się na konkretne efekty biznesowe. Przykładowo, wykorzystanie – stworzonych z myślą o zastosowaniach sieciowych – systemów Cisco UCS daje możliwość swobodnego dysponowania zwirtualizowanymi, połączonymi zasobami serwerowymi. W efekcie zastosowanie definiowanych programowo serwerów Cisco UCS pozwala na znaczne uelastycznienie warstwy przetwarzania i ułatwia jej dostosowywanie do zmieniających się potrzeb.
Z kolei macierze IBM Storwize – poza kompleksowymi funkcjonalnościami związanymi m.in. z wysoką dostępnością, bezpieczeństwem oraz kompresją danych – umożliwiają rozciągnięcie, opartej na mechanizmach SVC (SAN Volume Controller) funkcjonalności wirtualizacji warstwy storage na inne, wykorzystywane w firmie pamięci masowe. „Oferta VersaStack może być łatwo dopasowana do wymagań praktycznie każdej organizacji. Istnieje, np. możliwość wyboru pomiędzy użyciem hybrydowych macierzy dyskowych zapewniających wydajność spełniającą wymagania większości zastosowań aplikacyjnych, a pamięciami opartymi w całości na nośnikach Flash, które sprawdzą się w warunkach wymagających najwyższej, dostępnej dziś szybkości działania” – zapewnia Paweł Korzeniewski.
W ramach oferty VersaStack istnieje możliwość wyboru jednej z trzech wersji macierzy dyskowych – od macierzy IBM Storwize V5000 dla relatywnie mniej wymagających zastosowań, przez systemy V7000 skierowane do klientów korporacyjnych, po oparte na pamięciach flash macierze V9000. Dla wszystkich opcji dostępne są również – typowe dla rodziny IBM Storwize – funkcje dodatkowe, jak IBM EasyTier, czy IBM FlashCopy.
Kompletność platformy VersaStack zapewniają – stanowiąc jej integralny element – rozwiązania sieciowe. W zależności od potrzeb rozwiązania VersaStack mogą być wyposażone m.in. w szybkie przełączniki Cisco Nexus lub oparte na magistrali Fibre Channel przełączniki Cisco MDS. Jako ustandaryzowane – i złożone poświadczonych metryką Cisco Validated Design – rozwiązanie, VersaStack otwiera również drogę do kompleksowej automatyzacji funkcjonowania środowiska IT.

Infrastruktura ukierunkowana na wykorzystanie potencjału cyfrowej transformacji

„VersaStack pozwala przyspieszyć migrację w kierunku nowoczesnej – ukierunkowanej na wykorzystanie potencjału chmury obliczeniowej oraz przetwarzania Big Data – infrastruktury IT bez kompromisów w zakresie dysponowania zasobami serwerowymi, sieciowymi i pamięciami masowymi. Ułatwia też efektywne wykorzystywanie zasobów dostępnych dla celów biznesowych” – podkreśla Paweł Korzeniewski. W praktyce oznacza to, że wdrożenie rozwiązań VersaStack stwarza fundament do dalszej rozbudowy dynamicznej infrastruktury pozwalającej dostarczać potrzebne biznesowi usługi i aplikacje szybciej, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.
Tym samym obszar infrastruktury IT – pomimo presji na obniżanie kosztów, niedoborów kadrowych, czy kompetencyjnych – może zostać przekształcony z centrum kosztowego w ośrodek aktywnie wspierający wdrażanie innowacji biznesowych. Dzieje się tak za sprawą oferty VersaStack. „Podwyższenie elastyczności infrastruktury, a co za tym idzie elastyczności całego biznesu doskonale wpisuje się w dzisiejsze realia biznesowe. Nie bez powodu mówi się, że VersaStack jest w pełni przystosowany do nowych zastosowań i rodzajów obciążeń typowych dla cyfrowej transformacji” – podsumowuje Paweł Korzeniewski.

Artykuł ukazał się na łamach ITwiz:

VersaStack: unikalne połączenie rozwiązań Cisco i IBM | ITwiz

Read More

Więcej informacji o VersaStack znajdziesz na:www.versastack.pl

Related Stories
Wykryj, połącz, zachęć – czyli jak nowe technologie zrewolucjonizują tradycyjne zakupy w centrach handlowych

Kupując w Internecie nie jesteśmy anonimowi. Każdy sklep internetowy ma wiedzę o tym co, kiedy i za ile kupiliśmy oraz jakie są nasze preferencje i zainteresowania. Handel tradycyjny, czyli realizowany poprzez centra handlowe pozornie nie daje takich możliwości. Osoba wchodząca do salonu sprzedaży pozostaje praktycznie anonimowa. Nie wiadomo jakie są jej ulubione marki, czy to pierwsze czy też kolejne odwiedziny w danym sklepie, co kupiła lub jakie miejsce odwiedziła wcześniej. Sytuacja ta jednak ma szansę szybko się zmienić dzięki zastosowaniu technologii mobilnych.
CISCO DNA - Pełna programowalność, automatyzacja, prywatność i bezpieczeństwo?

Instynktownie odróżniamy rzeczy dobre od złych, stale się uczymy i wiemy, dokąd zmierzamy. Czy sieć może być równie inteligentna? Zadając sobie to pytanie, Cisco Systems rozpoczęło prace nad koncepcją intuicyjnej sieci. 20 czerwca tego roku zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w technologiach sieciowych określane mianem innowacji dekady. Inżynierowie Cisco wypracowali schemat sieci, które potrafią uczyć się, rozpoznawać intencje i zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Tomorrow starts here.
Cisco ASAP, czyli nowa uniwersalna architektura dla centrów danych 

Konkurencja nigdy nie śpi! Każda firma lub przedsiębiorstwo, która chce przetrwać na rynku, nieustannie musi się doskonalić i przystosowywać do zmieniających się warunków. W branży IT oznacza to transformację technologiczną na wszystkich frontach.
Cisco DNA - Digital Network Architecture

Według danych IDC (Worldwide Digital Transformation Spending Guide) do 2019 roku cyfryzacja biznesu przyniesie korzyści rzędu 2,1 biliona dolarów. Cisco Systems opracowało innowacyjne rozwiązania, które przystosowują sieć do ery cyfrowej i rozwiązują problemy związane z rozproszoną technologią oraz stale rosnącą liczbą urządzeń podłączonych do sieci. 
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.