Microsoft Dynamics NAV 2016 („Corfu”) już dostępny w wersji beta

Microsoft Dynamics NAV 2016 („Corfu”) już dostępny w wersji beta

W dniach 12-16 lipca w Orlando odbyła się jedna z ważniejszych konferencji partnerskich Microsoft – Worldwide Partner Conference. W konferencji wzięło udział ponad 14 tysięcy uczestników. Firma Microsoft potwierdziła kontynuację zeszłorocznej strategii Mobility first & Cloud First i zakłada w najbliższych latach rosnący rozwój w dziedzinie mobile oraz rozwiązań chmurowych. Zaprezentowano także nową wersję systemu Dynamics NAV 2016.

Oficjalną nazwą produktu dla roboczej nazwy Corfu jest Dynamics NAV 2016. System będzie dostępny dla klientów w Q4 2015. Program NAV 2016 natomiast w wersji beta jest już dostępny dla partnerów. Pod koniec roku premierę będzie miała polska wersja systemu Dynamics NAV 2016.
Funkcjonalności, które znajdziemy w Dynamics NAV 2016:
  • e – Everything (wysyłanie elektroniczne faktur)
  • zwiększona integracja NAV z Microsoft Azzure oraz Office 365
  • współpraca natywna z narzędziami Power BI oraz CRM online
  • dostępność systemu na urządzeniach mobilnych (w szczególności telefonie)
  • nowa funkcjonalność „Bufora księgowego”, tzw. księgowanie próbne
  • integracja z OCR (ang. Optical Character Recognition)
  • rozbudowana funkcjonalność Workflow, umożliwiającą automatyzację procesów
Podczas konferencji zaprezentowano także mapę rozwoju systemu na najbliższe lata, którą prezentuję poniżej:
Roadmapa rozwoju systemu Microsoft Dynamics NAV zaprezentowana podczas Worldwide Partner Conference w Orlando.

Roadmapa rozwoju systemu Microsoft Dynamics NAV zaprezentowana podczas Worldwide Partner Conference w Orlando.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!
Related Stories
Jakie ulepszenia przyniesie kolejna wersja Microsoft Dynamics NAV „Madera”?

Oficjalna premiera międzynarodowej wersji NAV 2017 będzie miała miejsce jesienią w Pradze. Jak co roku najnowsza wersja Microsoft zostanie zaprezentowana na dużym europejskim wydarzeniu Directions EMEA. Do tego czasu Dynamics NAV 2017 nazywany jest „Maderą”. Wcześniejsze wersje przejściowe to m.in. „Kreta” i „Korfu”.
Czy warto przeprowadzić upgrade Microsoft Dynamics NAV 2016? Nasze wrażenia po zmianie

Różnice pomiędzy poprzednią wersją Microsoft Dynamics NAV 2009 a wersją ulepszoną w roku 2016 roku są znaczące. Zalety nowej wersji, które przekonują do przeprowadzenia aktualizacji to:
Jakie korzyści niesie integracja Dynamics NAV z Office 365?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie narzędzia stosowane w przedsiębiorstwie jako oddzielne, niezależnie od siebie działające elementy. Obecny trend panujący w biznesie to podejście holistyczne, gdzie prowadzona działalność jest zbiorem współzależnych organów, przez które przepływają istotne dla nas dane. Powinniśmy zatem zapewnić środowisko, w którym ten przepływ będzie swobodny i stabilny. Mamy do dyspozycji Dynamics NAV i Office 365 – narzędzia, które dokładnie to nam ułatwiają. Najnowszy Dynamics NAV w wersji 2016 i Office 365 (działający jako ciągła usługa) integrują się ze sobą, pozwalają na łatwe udostępnianie danych przedsiębiorstwa na platformie do współpracy oraz wykorzystanie ich w aplikacjach do produktywności.
Managed Services i SQL dla NAV on Azure, czyli co zwiększa produktywność systemu w chmurze

Platforma Microsoft Dynamics NAV Managed Services została zaprojektowana w celu tworzenia środowisk NAV 2016 i kolejnych wersji w bardzo szybki, przystępny sposób. Dostępna jest przez specjalnie zaprojektowany portal, ale fizycznie znajduje się w chmurze. Pozwala ona na
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.