Warto postawić na przejrzystą analitykę

Warto postawić na przejrzystą analitykę

Nadeszły czasy biznesu odpowiedzialnego, w którym skuteczna analiza danych i strategiczne podejście do zarządzania na wielu szczeblach organizacji stanowią o istotnej przewadze w warunkach stale zmieniającego się otoczenia biznesowego. W sierpniowym numerze ITwiz Marta Osiak - Dynamics NAV Department Director, komentuje jak w procesach biznesowych do analizy wykorzystać potencjał Power BI. 

Microsoft Power BI to – dostępne w modelu chmury obliczeniowej, a także w formie aplikacji instalowanej lokalnie – narzędzie do analiz biznesowych, które pozwala w sposób szybszy, bardziej wydajny przetwarzać i prezentować dane. Za sprawą oprogramowania Power BI istnieje możliwość tworzenia interaktywnych raportów i atrakcyjnych graficznie wizualizacji na podstawie różnego rodzaju obszernych zbiorów danych. Za niewielką opłatą możliwości oprogramowania Power BI są też dostępne dla użytkowników pakietu Office 365. Warto dodać, że narzędzie to idealnie współpracuje m.in. z systemem Microsoft Dynamics NAV, może także komunikować się z innymi źródłami danych. Co istotne, jest to komunikacja bez „warstwy pośredniej”, którą najczęściej stanowi dedykowany zespół programistów, ponieważ narzędzie jest na tyle proste w obsłudze, że końcowi użytkownicy mogą sami budować raporty i wizualizacje.

Artykuł dostępny jest w całości na łamach ITwiz:

Warto postawić na przejrzystą analitykę | ITwiz

Read More

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z działem EIP Dynamics NAV:nav@eip.pl

Related Stories
Model chmury przestaje być ograniczeniem w kastomizacji oprogramowania biznesowego

Chmura obliczeniowa pozwala w łatwy i ekonomiczny sposób sięgnąć po szereg rozwiązań biznesowych. Nowe rozwiązania chmurowe nie stanowią też ograniczenia dla możliwości precyzyjnego dopasowania wdrażanych w formie usługi systemów do specyficznych potrzeb biznesowych, a co za tym idzie – podnoszą użyteczność aplikacji w modelu SaaS. Marta Osiak - Dynamics NAV Divison Director w EIP i Rafał Rudalski - Dynamics NAV Programmer w EIP, komentują możliwości rozwoju rozszerzeń dla systemu NAV.
W jaką stronę zmierza rozwój produktów Microsoft Dynamics?

Microsoft Dynamics 365 zrywa z tradycyjnym dla systemów klasy ERP podziałem funkcjonalnym. Zmienia się też rola partnerów wdrożeniowych rozwiązania rodziny Dynamics. Niezależnie jednak od rozwoju nowej platformy – bazującej na Microsoft Azure – kontynuowany będzie rozwój oprogramowania Microsoft Dynamics NAV. O nowym sposobie działania opowiedziały Magdalena Krachel, Partner Sales Executive w polskim oddziale firmy Microsoft oraz Marta Osiak, Dynamics NAV Department Director w firmie EIP.
To przedsiębiorcy kształtują trendy na rynku oprogramowania

Marta Osiak - Dynamics NAV Department Director w EIP Sp. z o.o. udzieliła komentarza do artykułu o kierunkach rozwoju oprogramowania wspierającego zarządzanie firmą, autorstwa Piotra Waszczuka. Artykuł ukazał się w raporcie BEST100 2017. 
Fascynuje mnie rytm – zarówno w życiu, jak i w biznesie

Z Pawłem Prasuła, współtwórcą i prezesem zarządu EIP, rozmawiamy o wprowadzonym w życiu prywatnym i zawodowym rytmie, który rządzi każdym jego dniem; wartościach, którymi kieruje się w swoim życiu; zarządzaniu firmą; kierunkach i strategii działania; czynnikach motywujących oraz powodach podjęcia decyzji o zdobyciu tzw. dużej Korony Ziemi, dziewięciu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.