Dlaczego powinieneś uprościć system collaboration w swojej firmie?

Dlaczego powinieneś uprościć system collaboration w swojej firmie?

Published

Obecnie współpraca i komunikacja w biznesie (collaboration) na każdym kroku wykorzystuje internet. Dzieje się tak, ponieważ współzależny system pracy zastąpił dotychczasowy model indywidualny. 

Większość z nas, aby wykonać przydzielone zadanie, musi skontaktować się z ekspertem w firmie, kolegą z zespołu czy klientem zza granicy. Dużo projektów, szczególnie w branży technologicznej, realizowanych jest w wyspecjalizowanych zespołach. Jednak w miejscu zgranych zespołów pracujących ze sobą kilka lat bez większych zmian, pojawiły się teraz zwinne grupy, w których pracownicy wymieniają się rolami, często zmieniają team i tak naprawdę rzadko fizycznie znajdują się obok siebie. Pracujemy z każdego miejsca na świecie, w różnych strefach czasowych i różnych językach. Te zmiany wymagają umiejętności do ekspresowej aklimatyzacji oraz łatwości w nawiązywaniu relacji. Obok umiejętności miękkich, wyjątkowo pomocna staje się zaawansowana technologia. Proste i szybkie w obsłudze narzędzia collaboration, które posiadają wszystkie potrzebne nam funkcje, są więc potrzebne w każdym nowoczesnym miejscu pracy. 

Od czego zacząć?

Portfolio rozwiązań do współpracy jest ogromne - od platform do spotkań online przez urządzenia mobilne po skalowalne urządzania konferencyjne i oprogramowanie do zarządzania konferencjami. Jednak aby szybko rozpocząć efektywną współpracę możemy zacząć od
wyboru odpowiedniej platformy, która umożliwia prowadzenie interaktywnych konferencji, spotkań internetowych, nauki przez internet, czy prowadzenia szkoleń on-line. Jedną z często wdrażanych przez EIP platform jest Cisco WebEx, która pozwala na bardzo płynne dzielenie się plikami, audio i wideo w czasie rzeczywistym. To wyspecjalizowany produkt, który gwarantuje najwyższą jakość współpracy z dowolnego miejsca. 

Cisco WebEx - pracuj tam gdzie jesteś

Technologia działa w oparciu o data center znajdujące się m.in. w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie (na terenie Unii) i korzystają z niej klienci rozsiani po świecie. Mimo skali, na pierwszym miejscu znajduje się bezpieczeństwo, które zapewniane jest poprzez zaawansowany mechanizm enkrypcji. Cisco WebEx charakteryzują trzy filary: simple experience, rich functionality, flexible architecture. Simple experience to określenie dla wyjątkowej prostoty w użytkowaniu WebEx, która zaczyna się już od „wejścia” do spotkania. Każdy użytkownik posiada swój personalny pokój, do którego może zaprosić nawet gości nie posiadających zainstalowanej aplikacji. Można to zrobić za pomocą przesłania adresu www swojego pokoju do wybranej osoby, która następnie otwiera go w dowolnej przeglądarce. Jest to tylko jedno z wielu intuicyjnych, ułatwiających pracę (i życie) rozwiązań. Drugi filar, rich functionality, opisuje różnorodność funkcji będących zawsze pod ręką. Do wyboru są np. różne typy spotkań: general meetings, events, support, training, small team. Wszystkie dostępne jako B2B/B2C oraz video/audio conferencing. Ostatni filar, czyli flexible architecture świadczy o zaawansowanej architekturze, łatwej do implementacji w różnym środowisku. Między innymi dzięki temu z Cisco WebEx można korzystać na wielu platformach, takich jak iOS, Android, desktop, bez względu po której stronie wirtualnego spotkania aktualnie się znajdujemy.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów co-marketingowych Cisco Systems

Global Connections with Cisco WebEx

Global Connections with Cisco WebEx

Więcej o portfolio rozwiązań Cisco Collaboration możesz dowiedzieć się w portalu collaboration-expert.pl

Cisco Collaboration Expert – Cisco Collaboration Expert

http://collaboration-expert.pl

Masz pytania związane z Cisco Collaboration?
Napisz do nas:
cisco@eip.pl 

Copy as a Plain Text

Share

Related Stories
Azure Stack – sposób na podbicie rynku PaaS?

ago

Nowa platforma Microsoft Azure Stack, pozwalająca na stworzenie chmury prywatnej lub hybrydowej w połączeniu z Microsoft Azure, miała swoją premierę na konferencji Inspire 2017 w Waszyngtonie. Jest to wyraźny sygnał od firmy z Redmond, że Cloud Computing ma się dobrze, a tempo jego rozwoju, szczególnie w e-commerce, nie zwalnia. W bardzo wielu dziedzinach widać wyraźnie rosnące wykorzystanie chmury nawet przez osoby słabo obeznane z technologią IT. Zatem, świecie - chmura ma przyszłość!
Bezpieczeństwo w mobilnym świecie - 5  insightów o Cisco Umbrella

ago

W Stanach Zjednoczonych, tylko na serwery rządowe przeprowadzanych jest dziennie ponad 4 000 ataków. Roczna wartość płaconych z tego tytułu okupów mieści się w przedziale między 287 a 574 mln USD. A przecież ransomware, Stany Zjednoczone i komputery rządowe, to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli dodamy do tego mnogość zagrożeń, botnetów, malware’u, to wyłaniający się obraz przekonuje, że to najgroźniejsza i najszybciej rosnące kategorie zagrożeń sieciowych – niebezpieczne i kosztowne.
CISCO DNA - Pełna programowalność, automatyzacja, prywatność i bezpieczeństwo?

ago

Instynktownie odróżniamy rzeczy dobre od złych, stale się uczymy i wiemy, dokąd zmierzamy. Czy sieć może być równie inteligentna? Zadając sobie to pytanie, Cisco Systems rozpoczęło prace nad koncepcją intuicyjnej sieci. 20 czerwca tego roku zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w technologiach sieciowych określane mianem innowacji dekady. Inżynierowie Cisco wypracowali schemat sieci, które potrafią uczyć się, rozpoznawać intencje i zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Tomorrow starts here.
4 mity na temat chmurowego systemu POS

ago

Popularność wykorzystania chmury do przetwarzania danych rośnie, a system zarządzania sprzedażą online (Point of Sale - POS) jest obecnie coraz częściej wykorzystywany przez sprzedawców detalicznych. Oprócz tego, że przyspiesza on procesy biznesowe, jednocześnie może znacząco zminimalizować koszty!

5 naukowych innowacji na najbliższe 5 lat od IBM Research

IBM Research kontynuuje prace nad udoskonaleniem instrumentów naukowych, aby to, co niewidzialne, stało się widzialne zarówno w makro, jak i nanoskali. Prognoza IBM 5 in 5 jest oparta na badaniu trendów rynkowych i społecznych oraz na przełomowych technologiach tworzonych w laboratoriach IBM Research rozsianych po całym świecie. Poniżej 5 innowacji, które staną się rzeczywistością w ciągu następnych 5 lat.