Rozwój technologii i sposobów finansowania muszą iść w parze

Rozwój technologii i sposobów finansowania muszą iść w parze

O możliwych sposobach finansowania projektów IT i konieczności ich dostosowania do wymagań działów biznesowych magazynowi ITwiz opowiedział Paweł Prasuła, prezes zarządu EIP.

Jeśli decydujemy się na technologię zwinną, model finansowania też będzie elastyczny

Oferowane wspólnie przez HPE i EIP modele finansowania to odpowiedź na takie trendy, jak cyfrowa transformacja, Idea Economy, API Economy, organizacje ekspotencjalne, Bimodal IT czy hybrydowe rozwiązania IT. HPE Financial Services zapewnia finansowanie w modelach Flexible Capacity Services, Pay-us-You-Grow i Pay-us-You-Use. My, jako partner, jesteśmy gwarantem tego, że dostarczone rozwiązanie będzie można w sposób elastyczny dostosować do aktualnych potrzeb klienta. Bierzemy na siebie ewentualne ryzyko finansowe, związane np. z zakupem nadmiarowych zasobów IT, dzięki czemu klient otrzymuje „czystą” usługę PaaS/IaaS/SaaS. Gwarantujemy również zdolność klienta do poniesienia takiej inwestycji. W przypadku finansowania zakupów w modelach Flexible Capacity Services, Pay-us-You-Grow i Pay-us-You-Use, HPE Financial Services analizuje sytuację finansową naszej firmy, a nie odbiorcy usługi. Dzięki temu nawet mniejsze organizacje mogą skorzystać z rozwiązań klasy Enterprise. W tych nowych, elastycznych modelach konsumowania IT najbardziej widać wartości dla klienta, jakie daje współpraca HPE z EIP. Są to transparentność, policzalność i bezpieczeństwo. Niezbędna jest tu znajomość organizacji, która pozwala na odpowiednie dostosowanie formy finansowania do konkretnego modelu oraz projektu. Dla biznesu ważny jest dostęp do infrastruktury ad hoc, nad której rozwojem pieczę ma dział IT. Na to jednak nałożyć trzeba zaakceptowany budżet roczny i proces inwestycyjny poszczególnych projektów. Zaangażowani są w niego CIO, wspólnie z CEO i CFO. Zarządu przecież nie interesuje technologia, ale zakres elastycznego finansowania projektów IT. Zawsze bierzemy to pod uwagę i rozmawiamy z klientem na wszystkich poziomach. Dostosowujemy ofertę do potrzeb wyrażonych na kilku warstwach: szybka dostępność usług IT, optymalna infrastruktura pod względem kosztowym, dostosowanie modelu czasowego i kosztu pieniądza.

Cały artykuł dostępny na łamach portalu ITwiz:

Rozwój technologii i sposobów finansowania musi iść ściśle w parze | ITwiz

Read More

Attachments

Download All

Rozwój technologii i sposobów finansowanie inwestycji muszą iść w parze Paweł Prasuła ITwiz .pdf

pdf | 91.5 KB

Download
Related Stories
Fascynuje mnie rytm – zarówno w życiu, jak i w biznesie

Z Pawłem Prasuła, współtwórcą i prezesem zarządu EIP, rozmawiamy o wprowadzonym w życiu prywatnym i zawodowym rytmie, który rządzi każdym jego dniem; wartościach, którymi kieruje się w swoim życiu; zarządzaniu firmą; kierunkach i strategii działania; czynnikach motywujących oraz powodach podjęcia decyzji o zdobyciu tzw. dużej Korony Ziemi, dziewięciu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach.
Stawiamy na własne centra danych i Green IT

W lipcowym numerze magazynu ITwiz Paweł Prasuła, prezes zarządu EIP opowiedział o planach budowy własnych centrów danych, nowych usługach, inwestycjach w Odnawialne Źródła Energii, korzyściach z rewitalizacji i relokacji infrastruktury IT.
Model chmury przestaje być ograniczeniem w kastomizacji oprogramowania biznesowego

Chmura obliczeniowa pozwala w łatwy i ekonomiczny sposób sięgnąć po szereg rozwiązań biznesowych. Nowe rozwiązania chmurowe nie stanowią też ograniczenia dla możliwości precyzyjnego dopasowania wdrażanych w formie usługi systemów do specyficznych potrzeb biznesowych, a co za tym idzie – podnoszą użyteczność aplikacji w modelu SaaS. Marta Osiak - Dynamics NAV Divison Director w EIP i Rafał Rudalski - Dynamics NAV Programmer w EIP, komentują możliwości rozwoju rozszerzeń dla systemu NAV.
Inwestujemy w zrozumienie unikalnych potrzeb biznesowych naszych Klientów

Paweł Prasuła, Prezes Zarządu EIP, na łamach raportu BEST100 opowiedział o kierunkach rozwoju firmy, rozwoju oferty w zakresie systemów wspierających zarządzanie Microsoft Dynamics NAV, a także o potrzebach polskich  firm w obszarach: bezpieczeństwa, usług dedykowanych dla centrów danych i infrastruktury sieciowej.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.