Dynamics NAV Tenerife, czyli kiedy pojawi się nowy NAV 2018 i co nowego przyniesie

Dynamics NAV Tenerife, czyli kiedy pojawi się nowy NAV 2018 i co nowego przyniesie

Teneryfa, wyspa szczęśliwa

Teneryfa jest największą wyspą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich i znajduje się na Oceanie Atlantyckim około 300 km od wybrzeża Afryki. Poza tym, że jest to wakacyjny raj, „Teneryfa” (ang. „Tenerife”) jest również nazwą kodową kolejnej wersji Dynamics NAV, czyli NAV 2018, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft jak co roku wyda nową wersję swojego systemu ERP jesienią. Ale to nie pierwsza wyspa, którą zainteresował się amerykański producent… Wcześniej określenie Microsoft „Madera” (ang. „Madeira”) było używane do nazywania wersji NAV 2017 do czasu jego oficjalnej premiery, czyli w przedziale październik 2015 – październik 2016, kiedy opublikowano Dynamics NAV 2017.

Directions EMEA 2017

Aktualnie obowiązującą wersją jest Dynamics NAV 2017. Nie przeszkadza to w istnieniu wersji „beta” kolejnego NAV, która nazywana jest Microsoft Dynamics NAV Tenerife i jest nieoficjalną wersją nowego NAV 2018 (prawdopodobnie). Premiera Teneryfy odbędzie się, jak to zwykle bywa, na kolejnej, już dziesiątej edycji konferencji Directions EMEA, która będzie mieć miejsce w dniach 4 – 6 października 2017. Jest to ważne wydarzenie szczególnie dla Partnerów rozwiązań z rodziny Dynamics. W tym roku też nie zabraknie tam naszego zespołu! Jak co roku przedstawimy na blogu krótką relację z tego wydarzenia. Zapowiada się świetnie, ponieważ miejscem spotkania będzie Madryt, a stamtąd na Teneryfę jest naprawdę blisko…

NAV Teneryfa, wersja beta

Dwie zapowiedzi funkcji NAV teneryfa, które możemy już zobaczyć w wersji beta to:
  • In-Client Designer, w którym można teraz porządkować kolumny za pomocą prostego przeciągania i upuszczania, a także ukryć lub wyświetlać kolumny,
  • Raporty – obsługują zarówno układ Word, jak i RDLC. Układy mogą być zapisywane jako pliki zewnętrzne.

Źródła:
1. blogs.msdn.microsoft.com/nav/2017/03/28/nav-development-tools-preview-march-update
2. mohana-dynamicsnav.blogspot.com/2016/12/microsoft-dynamics-nav-tenerife-page

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu
Related Stories
Największe różnice między Microsoft Dynamics NAV(Microsoft Dynamics 365Business Central) a Microsoft Dynamics AX (Microsoft dynamics 365 for Operations)

Klienci często zastanawiają się jaki system ERP wybrać: Dynamics NAV (Microsoft Dynamics 365 Business Central)  czy Dynamics AX (Dynamics 365for Operations). To często zadawane pytanie. 
Extreme 365 - relacja z konferencji

Prawie 1000 osób – partnerów, klientów, konsultantów i programistów spotkało się 19 marca w Dubrowniku na czterodniowej konferencji Extreme365, poświęconej w całości możliwościom, przyszłości i pracy ze środowiskiem Microsoft Dynamics 365. 
Wsparcie użytkownika za pomocą rozwiązań typu Serwis Desk – jak zorganizować idealny system?

Słysząc określenie Help Desk, często wyobrażamy sobie grupę informatyków pochylonych nad komputerem bądź rozmawiających przez telefon z użytkownikami o problemie z serwerem, drukarką czy błędem pojawiającym się podczas obsługi aplikacji. Obecnie Help Desk nie pełni jedynie funkcji pomocy z dziedziny IT, jest to raczej pierwsza linia wsparcia w centrach usług wspólnych, w dziedzinie księgowości i finansów, kadr i płac, logistyki, a nawet gospodarki magazynowej.
EIP partnerem Click Dimensions

W grudniu 2017 firma EIP podpisała umowę partnerską z Click Dimensions, producentem dedykowanego rozwiązania do automatyzacji marketingu na platformie Microsoft Dynamics 365.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.