Dynamics NAV Tenerife, czyli kiedy pojawi się nowy NAV 2018 i co nowego przyniesie

Dynamics NAV Tenerife, czyli kiedy pojawi się nowy NAV 2018 i co nowego przyniesie

Published

Teneryfa, wyspa szczęśliwa

Teneryfa jest największą wyspą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich i znajduje się na Oceanie Atlantyckim około 300 km od wybrzeża Afryki. Poza tym, że jest to wakacyjny raj, „Teneryfa” (ang. „Tenerife”) jest również nazwą kodową kolejnej wersji Dynamics NAV, czyli NAV 2018, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft jak co roku wyda nową wersję swojego systemu ERP jesienią. Ale to nie pierwsza wyspa, którą zainteresował się amerykański producent… Wcześniej określenie Microsoft „Madera” (ang. „Madeira”) było używane do nazywania wersji NAV 2017 do czasu jego oficjalnej premiery, czyli w przedziale październik 2015 – październik 2016, kiedy opublikowano Dynamics NAV 2017.

Directions EMEA 2017

Aktualnie obowiązującą wersją jest Dynamics NAV 2017. Nie przeszkadza to w istnieniu wersji „beta” kolejnego NAV, która nazywana jest Microsoft Dynamics NAV Tenerife i jest nieoficjalną wersją nowego NAV 2018 (prawdopodobnie). Premiera Teneryfy odbędzie się, jak to zwykle bywa, na kolejnej, już dziesiątej edycji konferencji Directions EMEA, która będzie mieć miejsce w dniach 4 – 6 października 2017. Jest to ważne wydarzenie szczególnie dla Partnerów rozwiązań z rodziny Dynamics. W tym roku też nie zabraknie tam naszego zespołu! Jak co roku przedstawimy na blogu krótką relację z tego wydarzenia. Zapowiada się świetnie, ponieważ miejscem spotkania będzie Madryt, a stamtąd na Teneryfę jest naprawdę blisko…

NAV Teneryfa, wersja beta

Dwie zapowiedzi funkcji NAV teneryfa, które możemy już zobaczyć w wersji beta to:
  • In-Client Designer, w którym można teraz porządkować kolumny za pomocą prostego przeciągania i upuszczania, a także ukryć lub wyświetlać kolumny,
  • Raporty – obsługują zarówno układ Word, jak i RDLC. Układy mogą być zapisywane jako pliki zewnętrzne.

Źródła:
1. blogs.msdn.microsoft.com/nav/2017/03/28/nav-development-tools-preview-march-update
2. mohana-dynamicsnav.blogspot.com/2016/12/microsoft-dynamics-nav-tenerife-page

Masz pytania?
Zapraszam do kontaktu z działem EIP Dynamics NAV
nav@eip.pl

Copy as a Plain Text

Share

Related Stories
Dynamics 365 for Finance and Operations – Ewolucja czy rewolucja?

ago

Dynamics 365 for Finance and Operations po przekształceniu z AX 7 jest kolejną wersją systemu Microsoft Dynamics AX. Zmiana nazewnictwa niesie za sobą również zmianę koncepcji i podejścia do oprogramowania biznesowego. Poniżej prezentuję najważniejsze zmiany oraz udogodnienia, które spowodują, że produktywność w firmie może się znacząco poprawić.
Od wirtualizacji przez chmury hybrydowe do wirtualizacji chmur, czyli rozwój trendów na rynku cloud.

ago

Jeszcze parę lat temu rozważaliśmy, czy w ogóle warto korzystać z chmury, bo przecież używamy narzędzi do wirtualizacji. Wydawało się, że są to rozwiązania bardzo do siebie podobne. Rzeczywistość pokazała, że realizują zupełnie inne funkcje, a cloud otwiera potężne możliwości.
Microsoft Azure Technical Essentials - Część 2 - Magazyn w chmurze.

ago

Słowem wstępu – usługi magazynu danych Azure to niejednokrotnie pierwszy rodzaj usług w chmurze, który wdrażają firmy. Do czynników kształtujących ten trend zaliczyć można niską cenę (przykładowo jedno wystąpienie kopii zapasowej plików i folderów o rozmiarze 5TB z lokal
Microsoft Azure Technical Essentials - Relacja z warsztatów praktycznych, część 1.

ago

5 lipca wziąłem udział w zorganizowanym w Microsoft, technicznym warsztacie dotyczącym usług oferowanych (obecnie jest ich ponad 600!) na platformie chmury obliczeniowej Microsoft Azure oraz sposobu ich implementacji. Postaram się w skrócie podzielić zdobytą wiedzą i korzystając z okazji napisać więcej o możliwościach jakie niesie ta konkretnie chmura.

W jaką stronę zmierza rozwój produktów Microsoft Dynamics?

Microsoft Dynamics 365 zrywa z tradycyjnym dla systemów klasy ERP podziałem funkcjonalnym. Zmienia się też rola partnerów wdrożeniowych rozwiązania rodziny Dynamics. Niezależnie jednak od rozwoju nowej platformy – bazującej na Microsoft Azure – kontynuowany będzie rozwój oprogramowania Microsoft Dynamics NAV. O nowym sposobie działania opowiedziały Magdalena Krachel, Partner Sales Executive w polskim oddziale firmy Microsoft oraz Marta Osiak, Dynamics NAV Department Director w firmie EIP.